WOLFGANG LOITZL: „CHCIAŁBYM UTRZYMAĆ MIEJSCE W KADRZE NARODOWEJ”

WOLFGANG LOITZL: „CHCIAŁBYM UTRZYMAĆ MIEJSCE W KADRZE NARODOWEJ”

loitzl%20wolfgang%20wisla - WOLFGANG LOITZL: "CHCIAŁBYM UTRZYMAĆ MIEJSCE W KADRZE NARODOWEJ"

Sezon letni dla Wolfganga Loitzla był bardzo dobry. Austriak w klasyfikacji końcowej Letniego Pucharu Kontynentalnego zajął drugie miejsce. Również początek zimy w wykonaniu Loitzla jest obiecujący. W Lillehamer Austriak zajmował dwa razy 11. miejsce, a w ubiegłą sobotę w Kuusamo uplasował się na dziewiątej pozycji. Mistrz Świata z Liberca z normalnej skoczni zapowiada, że w nowym sezonie chce powalczyć o najwyższe cele, a także o miejsce w reprezentacji Austrii na Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme. Loitzl wyjaśnie również dlaczego nowe kombinezony mu pomagają.

{jcomments on}

W obecnym sezonie Wolfgang Loitzl chce skakać na podobnym poziome jak w latach 2008-2009, kiedy to wygrał Turniej Czterech Skoczni oraz został Mistrzem Świata w Libercu na skoczni normalnej. Powtórzenie tych wyników będzie trudne, ale po dobrym początku sezonu nadzieja na to jest jeszcze większa.

„Było to dla mnie świetne otwarcie sezonu. Ostatnie dwa sezony zimowe były dosyć kiepskie, szczególnie ostatnia zima. Więc był to dobry początek. Ponadto trening latem był bardzo udany, a w Lillehammer skakało się znacznie przyjemniej niż w zeszłym roku.”- ocenił swoje pierwsze konkursy tej zimy Austriak.

Oprócz celów indywidulanych Loitzl musi walczyć o miejsce w reprezentacji Austrii. Konkurencja w tym kraju wydaje się być bardzo silna, ale po słabych startach m.in Martina Kocha, Loitzl będzie chciał pokazać, że miejsce w drużynie należy się właśnie jemu.

„Bardzo chciałbym utrzymać miejsce w kadrze narodowej. W reprezentacji to zawsze trudna kwestia, bo mamy wielu bardzo dobrych skoczków. Niektórzy już mają zapewnione miejsca, a szansa na uzyskanie jednego z wolnych miejsc nie jest rzecz jasna zbyt duża. Jednak biorąc pod uwagę, że zawody otwierające sezon w Lillehammer poszły mi bardzo dobrze, mam nadzieję kontynuować tę dobrą passę i oddać dobre skoki również w styczniu i lutym. W takim przypadku miałbym zagwarantowane miejsce. Mam nadzieję, że będę mógł skakać na Mistrzostwach Świata i wywalczyć medale.” – powiedział Loitzl.

32-letni skoczek z Bad Mitterndorf odniósł się także do bardzo często poruszanej kwesti, a mianowicie do nowych przepisów FIS. Dla Loitlza zwłaszcza nowe kombinezony są bardzo dobrą zmianą.

„Nowe stroje są  dla mnie korzystne. Już latem zauważyłem, że dobrze sobie radzę w ciasnych kombinezonach i że inni mają nieco większe trudności z dostosowaniem się do nich. Teraz, przy nowych zasadach i tolerancji 2 cm, uważam, że to wciąż korzystna zmiana dla bardziej atletycznych skoczków, choć gorsza dla silnych zawodników lotów narciarskich lub zawodników o bardzo lekkiej wadze. Prawdopodobnie wymaga to większej dynamiki i właśnie dlatego ja na tym korzystam.” – opowiada Loitzl.

źródło: berkutchi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz