SOCZI – ZDANIEM REDAKCJI SKOKIPOLSKA.PL

SOCZI – ZDANIEM REDAKCJI SKOKIPOLSKA.PL

soczi%20esto sadok%20hill - SOCZI - ZDANIEM REDAKCJI SKOKIPOLSKA.PL

Wielkimi krokami zbliża się kolejny weekend ze skokami. Tym razem najlepsi zawodnicy świata będą rywalizować w Soczi. Konkursy zapowiadają się bardzo ciekawie, więc specjalnie na tą okazje swoje zdanie o tychże zawodach wyrazili redaktorzy SkokiPolska.pl. Jest to nowy cykl który ma zachęcić do dyskusji nie tylko redakcyjnych, ale przede wszystkim pomiędzy wszystkimi fanami. Dlatego kochani czytelnicy, bardzo mile widziane będą również wasze typy. Jeśli nasza idea spodoba się Wam, będzie realizowana cyklicznie. Zapraszamy do czytania i komentowania!

{jcomments on} 

Konkurs w Soczi nie zaskoczy polskich kibiców świetnymi wynikami Polaków, na które musimy jeszcze jakiś czas poczekać, lecz będzie owocny w piękne skoki zawodników z czołówki klasyfikacji generalnej PŚ. Moim zdaniem na podium uplasuje się Dmitrij Wasiljew, który w Kuusamo prezentował bardzo dobrą formę. W czołówce znajdą się również Severin Freund oraz Thomas Morgenstern. Plany tych skoczków może jednak pokrzyżować Andreas Wellinger- dotychczasowe objawienie tego sezonu. Gregor Schlierenzauer również się nie podda. Wysokie lokaty zajmą również Andreas Kofler, Simon Ammann, Peter Prevc, Jaka Hvala oraz Wolfgang Loitzl. Z Polaków najlepsze skoki oddadzą Dawid Kubacki oraz Krzysztof Miętus, którzy mają szanse na uplasowanie się nawet w pierwszej dwudziestce – przewiduje redaktor Magda Lupa.

Z racji, że Polacy nie zachwycają i pojadą do Soczi w okrojonym składzie, nie odniosą większych sukcesów. Zakładam, że Dawid Kubacki, najlepszy z Polaków, zapunktuje w obu konkursach, miejsca w trzeciej dziesiątce. Maciek Kot zapunktuje raz, Krzysztof Miętus i Bartek Kłusek nie zdobędą punktów. Mocni będą Rosjanie, typuję Vassilieva jako zwycięzcę jednego z konkursów, Kornilowa w dziesiątce. Najpierw wygra Vassiliev, a w niedzielę Morgenstern! Formę podtrzymają młodzi: Wellinger i Hvala (pierwsza dziesiątka). Na podium wskoczą też Ammann , Freund, Schlierenzauer, czuję że przebudzi się też Jacobsen – typuje v-ce naczelny Bartek Chudy.

Myślę, że będzie to świetna okazja do zaprezentowania się rosyjskiej kadry narodowej. Być może zaowocuje to jakimiś sukcesami w ich drużynie. Zdecydowanie podczas tych zawodów stawiam na Norwegów i mam nadzieje że mnie nie zawiodą. Tak poza tym to liczę że napada choć trochę śniegu do zawodów, bo jak na razie skocznia nie prezentuje się zbyt dobrze bez niego. Chciałabym aby Polacy w końcu pokazali na co ich stać bo stać ich na wiele, mimo że jak do tej pory w tym sezonie mówiąc delikatnie nie szkło im zbyt dobrze. Jestem pełna nadziei, że zła passa naszych zawodników dobiega już końca – ocenia redaktor Weronika Leśniewska.

Wydaję się, że obecny sezon będzie bardzo wyrównany. W Soczi o najwyższe lokaty powalczą Norwegowie, Niemcy oraz Austriacy. Ciekaw jestem dyspozycji Rosjan, którzy na pewno u siebie będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Osobiście bardzo kibicuję niemieckim skoczkom z Freundem na czele i własnie sympatycznego Severina typuję jako zwycięzce jednego konkursu. W drugim przewiduje, iż wygra któryś z Austriaków. Do walki o czołowe lokaty włączy się też zapewne Simmon Amman oraz Anders Bardal. Co do naszych zawodników, ciężko być optymistą zwłaszcza, że nasza reprezentacja nie wyruszy do Soczi w najsilniejszym składzie. Zdobycz kilkunastu punktów brałbym w ciemno. Forma naszych chłopaków przyjdzie, jestem o tym przekonany, ale jeszcze nie teraz – prognozuje v-ce naczelny Rafał Kyć.

Jak to bywa podczas dalszych wyjazdów na wschód, podróż różnie wpływa na zawodników, szczególnie na ich sportową dyspozycję. Jako, że jest to próba przedolimpijska, zapewne większość czołówki PŚ pokaże się w Soczi, jednak moim zdaniem – nie wszyscy utrzymają dotychczasowy poziom. Najlepiej powinni sobie poradzić skoczkowie doświadczeni, ustabilizowani psychofizycznie, stawiałbym tutaj na Bardala, Morgensterna i Ammanna. Ten ostatni będzie miał dodatkową mobilizację – jego żona jest Rosjanką, a Simi zapowiadał, że zawody w Soczi (a w następstwie Zimowe Igrzyska), są dla niego bardzo ważnymi wydarzeniami. Do nich można dołączyć Vassilieva, jako „gospodarza”, i weterana przeżywającego kolejną sportową młodość. Pod względem miejsca, gdzie będzie toczyć się rywalizacja, zaskoczyć mogą także pozostali Rosjanie – Kornilov, czy Romashov. Lider Freund i wicelider Schlierenzauer w mojej opinii nie będą zwycięzcami konkursów. Wśród Polaków – Maciek Kot, a przede wszystkim Dawid Kubacki powinni zdobyć punkty, skocznia normalna sprzyja naszym – dodaje swoje spostrzeżenia redaktor naczelny Bartosz Leja.

Konkurs w Soczi może być równie nieprzewidywalny co przeprowadzone do tej pory konkursy w Lillehammer i Kuusamo. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do dominacji Austriaków, a tu proszę jest niespodzianka, Niemcy w natarciu. W ostatnim konkursie 4 naszych zachodnich sąsiadów było w pierwszej dziesiątce po pierwszej serii skoków, w serii finałowej już tylko dwóch aczkolwiek nie zmienia to faktu, że to właśnie Niemiec nosi aktualnie żółty plastron lidera. Zaraz za nim czai się austriacka gwiazda, Gregor. Myślę, że w konkursie na skoczni na której odbędą się zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 będzie chciał pokazać „kto tu rządzi”. Na pewno również Simon Ammann, który wydaje się pełen świeżości i głodu skakania pokaże kto jest medalistą olimpijskim i komu skocznie takiej rangi nie są straszne. Również Rosjanie, szczególnie Vassiliev, jako, że będą u siebie zaprezentują się z dobrej strony. Polacy? Ewentualnie trzecia dziesiątka, szukają formy i niech robią to na spokojnie. Zwycięzca? Jednak Ammann. Drugi? A co tam, niech będzie, że Niemiec, Freund. Trzeci? Schlierenzauer, a znienawidzoną czwartą lokatę zajmie najlepiej prezentujący się w ostatnim czasie Rosjanin, Dimitry Vassiliev. Typy na drugi dzień zawodów są mniej więcej takie same, aczkolwiek myślę, że Gregor się zdenerwuje i wygra. Reszta przesunie się o jedno miejsce. Oczywiście jeżeli zawody się odbędą – przewiduje redaktor Paulina Jarmolik.

Podziel się:

Dodaj komentarz