PODZIELONE OPINIE O ORGANIZACJI ROSJAN
Skocznie olimpijskie w Krasnej Polanie (fot. Dasha Mashkina)

PODZIELONE OPINIE O ORGANIZACJI ROSJAN

sochi hills - PODZIELONE OPINIE O ORGANIZACJI ROSJAN

Skoczowie i skoczkinie oddali dziś swoje pierwsze konkursowe skoki na nowym obiekcie w Kranjskiej Polanie. Jednocześnie był to debiut zawodów z cyklu Pucharu Świata w Rosji. To właśnie w słynącym z turystycznych walorów ośrodku odbędą się Igrzyska Olimpijskie w 2014 roku.

Planowano zawody miały odbyć się na dużej skoczni, lecz z powodu braku śniegu i dodatniej temperatury, przeniesiono konkurs na mniejszy obiekt. „Skocznia jest inna niż pozostałe obiekty 90- metrowe, niemniej Rosja i Soczi mogą być z nich dumni. Cieszę się, że  Igrzyska Olimpijskie i zawody Pucharu Świata odbędą się właśnie tutaj”, mówił Thomas Morgenstern.

Skoczkowie, są zadowoleni zarówno ze skoczni, jak i organizacji. „Organizatorzy mają wszystko pod kontrolą, jestem pod wrażeniem. Jutro czekam na sprawiedliwy konkurs i dobre skoki”– dodał Anders Fannemel. Podobnego zdania jest Abby Hughes: „Wszystko tutaj jest bardzo profesjonalne. Wszyscy mówią po angielsku i są bardzo przyjaźni dla nas.” Pochwał nie kryje także zwyciężczyni klasyfikacji końcowej Pucharu Świata kobiet, Sarah Hendrickson: „To jest nowy kraj dla mnie i nowa przygoda. Organizatorzy wykonują bardzo dobrą pracę. Cieszę się, że mogę tutaj skakać.”

Choć pewne zastrzeżenia co do infrastruktury ma Simon Ammann, czterokrotny mistrz olimpijski, to jego ogólne wrażenie jest pozytywne. „Organizacja jest dobra, ale musi jeszcze zostać wiele poprawione. Gdybyśmy w czasie naszej jazdy z lotniska do hotelu nie stali w półtoragodzinnym korku, byłoby wszystko w porządku.”

W polskiej kadrze słychać podobne głosy: „Od momentu odjazdu z hotelu do wejścia do szatni potrzebowaliśmy godziny, mimo iż skocznia znajduje się ok. 3-4 km od miejsca zamieszkania. Staliśmy w korku, potem długo czekaliśmy aby przejść przez bramki (jak na lotniskach) i w końcu móc wejść na skocznię. Potem kolejka do następnego samochodu i na wyciąg… Na górze obok szatni nie ma za bardzo miejsca do rozgrzewki, a skocznia wygląda jak plac budowy. Ale nie ma co narzekać, wszyscy mają tak samo i trzeba się do tego dopasować”- mówił Maciej Kot.

Z kolei Tom Hilde dostrzega korzyści klimatyczne: „Pogoda tutaj jest lepsza niż -15°C w Kuusamo. To cud, że śnieg leży na skoczni.” Jednak dodatnie temperatury nie każdemu przypadły do gustu. „Nie jestem przyzwyczajona do takich warunków. To nie jest prawdziwa zima tutaj w Soczi, ale poza tym jest w porządku”, powiedziała Francuzka Coline Mattel.

 

źródło: eurosport.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz