You are currently viewing PŚ SOCZI: SCHLIERENZAUER WYGRYWA W PRÓBIE PRZEDOLIMPIJSKIEJ!

PŚ SOCZI: SCHLIERENZAUER WYGRYWA W PRÓBIE PRZEDOLIMPIJSKIEJ!

schlieri kd - PŚ SOCZI: SCHLIERENZAUER WYGRYWA W PRÓBIE PRZEDOLIMPIJSKIEJ!Gregor Schlierenzauer zwyciężył w sobotnim konkursie skoków narciarskich w rosyjskim Soczi. Próba przedolimpijska przebiegła niezwykle ciekawie. Była to tym samym 42. wygrana w karierze austriackiego zawodnika!

Zwycięzca oddał skoki na odległość 104,5m oraz 105,5m (270,7pkt). Na drugim miejscu uplasował się Severin Freund (101,5m/105,5m /265,4pkt). Na najniższym stopniu podium stanął Andreas Kofler (102,5m/103,5m/ 264,8pkt). Niestety, Polacy dziś nie zachwycili. Wyniki po pierwszej serii dawały nadzieję na dobre miejsca w finale, jednak się nie udało.

Dawid Kubacki, który plasował się na 15 pozycji po pierwszej serii, zepsuł skok, osiągnął tylko 93,5m i z łączną notą 230,0pkt zajął ostatnie miejsce. Drugi z „biało-czerwonych” obecnych w finałowej serii, Maciej Kot, również nie zachwycił. Uzyskał tylko 96,5m oraz łączną notę po dwóch skokach 231,2pkt, co zaskutowało 28 lokatą.

W serii finałowej przebudzili się Niemcy. Dobre skoki oddali: 8. Neumayer (104,5m), oraz ex aequo 11. Wellinger (99,5m) i Wank (102,5m). Trzeci po pierwszej serii Richard Freitag ostatecznie zawody zakończył na 6. miejscu ((101,5m oraz 100,0m/ 255,9pkt).

Finowie rówież zaczynają mieć nadzieję na stałą obecność w gronie najlepszych skoczków świata –Ville Larinto ostatecznie zajął 24 miejsce (98,5m/97,5m/234,5pkt).

Czołowi zawodnicy, którzy zajmowali po pierwszej serii pierwsze siedem miejsc, wzajemnie się przeskakiwali. Dobry skok zaliczył Słoweniec Jaka Hvala (102,5m) i objął prowadzenie. Następnie młodego Słoweńca przeskoczyli Anders Bardal (101,5m), Richard Freitag (100m), Thomas Morgenstern (101,5m), Andreas Kofler (103,5m), Severin Freund (105,5m). A na sam koniec prowadzenie objął Schlierenzauer (105,5m) I zwyciężył w całym konkursie.

Specjalista od skoczni olimpijskich, Szwajcar, Simon Ammann zajął dziś 17 miejsce, z łączną notą 238,7pkt (99,5m i 97m).

Warunki panujące na skoczni nie wypaczały wyników, wiał lekki wiatr pod narty. Jedynie śnieg jaki Rosjanie położyli na skoczni sprawiał niektórym zawodnikom trudności przy hamowaniu, ponieważ był bardzo zmrożony.

Mimo 42. wygranej w karierze Schlierenzauera, liderem Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata nadal pozostaje Niemiec, Severin Freund.