GREGOR SCHLIERENZAUER: „CIĘŻKI TRENING DAJE WYNIKI”

GREGOR SCHLIERENZAUER: „CIĘŻKI TRENING DAJE WYNIKI”

schlieri kata - GREGOR SCHLIERENZAUER: "CIĘŻKI TRENING DAJE WYNIKI"

Austriak Gregor Schlierenzauer napisał na swoim blogu kilka słów odnośnie konkursów w Soczi i oczywiście co nieco na temat swojego sobotniego zwycięstwa. Po raz pierwszy Rosja gościła u siebie puchar świata. Była to także zarazem próba przed olimpijska. Każdy chciał wypaść jak najlepiej. Rywalizacja była niezwykle zacięta. 'Schlieri' dzięki skokom na 104,5 oraz 105,5 metra, zdołał wygrać pierwsze zawody, co było 42. pucharowym zwycięstwem w karierze. Wyprzedził Severina Freunda oraz Andreasa Koflera.

 

„Naprawdę nie było łatwo zwyciężyć. W czołówce było bardzo „gęsto”. Różnice punktowe były minimalne, lecz mój ciężki trening daje satysfakcjonujące wyniki, co można wyraźnie dostrzec. To był wspaniały dzień, wszystko było tak jak powinno.” – powiedział Austriak.

Schlierenzauer wypowiedział się także na temat normalnej skoczni olimpijskiej.

„Polubiłem ją, choć nadal można by rzec, że jest w modernizacji. Sporo czynników może się tutaj jeszcze zmienić, jednak bardzo dobrze się już z nią zaznajomiłem, wytworzyliśmy już między sobą pewne więzi” – powiedział humorystycznie młody skoczek i dodał – „Teraz najważniejsze jest zachować obecną formę, a nawet ja ulepszać.”

Austriak mówi też na temat swoich najgroźniejszych rywali.

„Zapewne Niemcy będą niezwykle silni. Także Anders Bardal i Jaka Hvala, u którego właśnie nastąpił przełom, nie mogę też zapomnieć o moich kolegach z drużyny. Samo bycie w pierwszej dziesiątce to duże osiągnięcie.” – stwierdził.

Źródło: schlieri.at

 

Podziel się:

Dodaj komentarz