You are currently viewing KONKURS ŚWIĄTECZNY W WIŚLE-MALINCE

KONKURS ŚWIĄTECZNY W WIŚLE-MALINCE

wisla malinka sp wm - KONKURS ŚWIĄTECZNY W WIŚLE-MALINCEŚwięta Bożego Narodzenia coraz blizej. Tym samym zbliża się świąteczny konkurs na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince. Zawodnicy wystartują na obiekcie drugiego dnia świąt, 26 grudnia.

Do rywalizacji przystąpią czołowi polscy skoczkowie a konkurs przybierze postać wewnętrznej kwalifikacji na Turniej Czterech Skoczni rozgrywany na przełomie roku w Niemczech i Austrii.

-„Tradycyjnie już od kilku lat, zamiennie z Zakopanem, odbywa się konkurs świąteczny. Czasem to jest w ramach Mistrzostw Polski, tym razem są to wewnętrzne kwalifikacje polskich zawodników do wyłonienia reprezentacji na Turniej Czterech Skoczni. Na następny dzień zawodnicy już wyjeżdżają do Oberstdorfu, gdzie rozpocznie się ta jedna z ważniejszych imprez w sezonie.” – przyznaje Andrzej Wąsowicz, wice prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Organizatorzy spodziewają się również zgłoszeń do konkursu skoczków z Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Na liście startowej może pojawić się około 60 zawodników.

Program zawodów:
• godz. 12.00 – seria treningowa
• godz. 13.00 – I seria
• godz. 14.10 – seria finałowa

Zawody będzie transmitować TVP Sport (obie serie) oraz TVP1 (seria finałowa).

Na kibiców, którzy zechcą kibicować zawodnikom czekać będą bilety (przy głównym wejściu na teren skoczni) w cenie:
10 zł – miejsce stojące
20 zł – miejsce siedzące

Źródło: skijumping-worldcup.pl

Dodaj komentarz