You are currently viewing ANDRZEJ WĄSOWICZ: LICZYMY NA KOMPLET WIDZÓW w WIŚLE

ANDRZEJ WĄSOWICZ: LICZYMY NA KOMPLET WIDZÓW w WIŚLE

Wisła, rodzinna miejscowość Adama Małysza, 9 stycznia zadebiutuje jako organizator zawodów Pucharu Świata w skokach. Szef Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz liczy, że konkurs na tamtejszym obiekcie zobaczy komplet ośmiu tysięcy kibiców.

 

Władze beskidzkiego kurortu oraz PZN zapewniały w środę na konferencji prasowej, że debiut będzie udany.

-„Bilety na miejsca siedzące (1220) zostały już sprzedane. Było ich jednak bardzo mało, więc zdecydowaliśmy o postawieniu tymczasowej trybuny, na której będzie mógł dodatkowo zasiąść kolejny tysiąc kibiców” – powiedział Wąsowicz.

Szef Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego dodał, że łącznie fani nabyli już ok. 60 proc wszystkich wejściówek.

-„Spodziewam się, że dużo biletów znajdzie nabywców w trakcie konkursu świątecznego, który w tym roku odbędzie się w Wiśle” – poinformował.

Właśnie bożonarodzeniowa impreza oraz późniejsze zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej mają być generalnym sprawdzianem dla organizatorów PŚ w skokach.

Obiekt jest już gotowy do „zimowego” użytkowania. Przygotowano też odpowiedni zapas śniegu, na wypadek dłuższej odwilży.

Z kolei burmistrz Wisły Jan Poloczek poinformował, że z myślą o kibicach przygotowano specjalną ofertę transportową. Kibice będą mogli dotrzeć tam pociągami Kolei Śląskich (np. z Katowic), a następnie autobusami w rejon zmagań sportowców. Wszystko w cenie biletu na zawody.

więcej na eurosport.onet.pl

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz