ANDRZEJ WĄSOWICZ dla SkokiPolska O POZYTYWNEJ ENERGII WISŁY

ANDRZEJ WĄSOWICZ dla SkokiPolska O POZYTYWNEJ ENERGII WISŁY

polok wasowicz tajner - ANDRZEJ WĄSOWICZ dla SkokiPolska O POZYTYWNEJ ENERGII WISŁYPuchar Świata w skokach narciarskich to wielkie przedsięwzięcie nie tylko dla Wisły, ale i całego Województwa Śląskiego. Wielkie wydarzenia sportowe są domeną tego Województwa. Teraz, do piłki nożnej czy siatkówki, dołączą także skoki narciarskie. O pozytywnej energii, która ma płynąć ze Śląska, rozmawialiśmy z prezesem Śląsko-Beskidziego Związku Narciarskiego, Andrzejem Wąsowiczem. 

SkokiPolska: Puchar Świata to kolejna impreza, która może pomóc w zmianie wizerunku województwa śląskiego, w końcu Beskidy wychodzą na prowadzenie!

Andrzej Wąsowicz: Będę nieskromny. Myślę, że rywalizacja odbywa się ciągle, ale na zasadach ludzkich i partnerskich. Ponieważ mieszkam w Województwie Śląskim, mnie osobiście bardzo zależało, aby taka impreza do nas zawitała. Aktualnie przebijamy w jakości naszych obiektów w Wiśle, Szczyrku i na Kubalonce, kolegów z Zakopanego. Tam muszą łączyć środki, żeby wyremontować obiekty, a my mamy nowoczesne. Powiem bez skrupułów – można na nich organizować nawet Igrzyska Olimpijskie!


SkokiPolska: Hasło „Śląskie. Pozytywna energia” zobowiązuje. Mamy się spodziewać pozytywnej energii także w Wiśle?

Andrzej Wąsowicz: Zdecydowanie. Myślę, że jest to dla naszego regionu wydarzenie bez precedensu. Oczywiście, między innymi w Spodku, goszczą bardzo ważne imprezy, ale tu – w tej części górskiej, wreszcie zawita impreza o znaczącej pozycji w tym rankingu i z tego bardzo się cieszę.


SkokiPolska: Konkurs odbywa się jednak w środku tygodnia, to może znacząco utrudnić kibicom dotarcie do Wisły.

Andrzej Wąsowicz: Oczywiście, mamy też świadomość tego, że większość kibiców będzie właśnie z Aglomeracji Śląskiej. Stąd też nasze zabiegi, żeby mieli ułatwiony dojazd do Wisły. Oby były to Koleje Śląskie. Kibiców przywieziemy i odwieziemy, a dla tych, którzy zostaną, zrobimy wszystko, żeby dobrze czuli się w naszym mieście.


SkokiPolska: Zawsze wielkie imprezy sportowe były domeną Chorzowa i Stadionu Śląskiego. Stadion nadal jest w budowie, a skocznia w Malince wychodzi na prowadzenie w organizacji dużych imprez.

Andrzej Wąsowicz: Znam bardzo dobrze sytuację Stadionu Śląskiego. Szkoda, że tak potoczyła się jego budowa. My w Wiśle, chcemy specjalizować się w wielkich imprezach zimowych.


SkokiPolska: Czy jako organizatorzy, możecie liczyć na wsparcie władz wojewódzkich?

Andrzej Wąsowicz: Tak, jesteśmy w ciągłym kontakcie. Razem z prezesem Tajnerem, wybieramy się na spotkanie z marszałkiem. Odczuwamy wielkie wsparcie ze strony władz samorządowych.


SkokiPolska: Przed nami Boże Narodzenie. Ma Pan jakieś specjalne życzenia dla kibiców?

Andrzej Wąsowicz: Chciałbym w imieniu wszystkich działaczy sportowych Śląska, złożyć wszystkim życzenia zdrowych i spokojnych świąt. I żeby przy wigilijnym stole nie zapomnieli, że 26 grudnia jest konkurs świąteczny w Wiśle, a zaraz potem Puchar Świata.

 

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz