You are currently viewing KONFERENCJA PRASOWA PRZED PUCHARAMI ŚWIATA w WIŚLE i ZAKOPANEM 2013

KONFERENCJA PRASOWA PRZED PUCHARAMI ŚWIATA w WIŚLE i ZAKOPANEM 2013

parkinn - KONFERENCJA PRASOWA PRZED PUCHARAMI ŚWIATA w WIŚLE i ZAKOPANEM 2013

Hotel Park Inn w Krakowie był miejscem specjalnej konferencji zorganizowanej w celu przedstawienia stanu przygotowań polskich skoczni i miast (Wisła, Zakopane), w których odbędą się konkursy Pucharu Świata Sezonu 2012/2013. „Pierwszy raz w historii Puchar Świata będzie rozgrywany w dwóch miejscach w Polsce – 9 stycznia w Wiśle, a w dniach 11-12 stycznia w Zakopanem. To wielki sukces organizacyjny Polskiego Związku Narciarskiego. W chwili obecnej obie miejscowości są przygotowane do przeprowadzenia zawodów, skocznie również są gotowe i z tej strony nic nie zagraża imprezom.” – zapewnił Prezes PZN” – Apoloniusz Tajner, dodając – „Życzymy sobie dobrej pogody podczas przeprowadzania zawodów. Udział w naszych konkursach zapowiedzieli wszyscy najlepsi zawodnicy na świecie.”

 

parkinn2 - KONFERENCJA PRASOWA PRZED PUCHARAMI ŚWIATA w WIŚLE i ZAKOPANEM 2013

Aktualną sytuację w Zakopanem i Wiśle oraz plany na styczeń przedatwiali obecni na konferencji: Prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusz Tajner, Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego – Andrzej Kozak, Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego – Andrzej Wąsowicz, Burmistrz Zakopanego – Janusz Majcher oraz Burmistrz Wisły – Jan Poloczek.

Pomimo, że do polskich konkursów pozostał jeszcze prawie miesiąc, wszyscy zgodnie podkreślali, że są prawie w pełni gotowi na Puchary Świata. 

  • PUCHAR ŚWIATA – WISŁA

Organizatorzy PŚ w Wiśle przewidzieli na każdy z dni zawodów ok. 9 tys. biletów, których cena będzie się wahać od 40 (miejsca stojące) do 100 zł (miejsca zadaszone siedzące). Przypomnijmy, że osoby niepełnosprawne i dzieci do piątego roku życia wejście na skocznię mają darmowe.

wisla ab - KONFERENCJA PRASOWA PRZED PUCHARAMI ŚWIATA w WIŚLE i ZAKOPANEM 2013

Jak poinformował burmistrz Poloczek, tradycyjnie w wiślańskim amfiteatrze czołowa „10” PŚ uroczyście otrzyma numery startowe. 

„Mam prawo sądzić, że pod względem organizacyjnym w 95% jesteśmy już przygotowani. Osoby odpowiedzialne za poszczególne elementy przygotowań zapewniły, że praktycznie wszystko jest już dopięte. Pozostaje jeszcze kwestia skoczni, tu czekaliśmy na mrozy.” – powiedział Andrzej Wąsowicz. Jak dodał, polscy skoczkowie prawdopodobnie już pod koniec tygodnia oddadzą pierwsze w tym sezonie skoki na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle.

Bilety PŚ WISŁA

  • PUCHAR ŚWIATA – ZAKOPANE

Puchar Świata w Zakopanem to już niemalże polska tradycja narodowa, a jednocześnie wielkie święto sportu. Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza jest gotowa od ponad tygodnia i obecnie trenuje tam polska kadra. 

wielka krokiew bl - KONFERENCJA PRASOWA PRZED PUCHARAMI ŚWIATA w WIŚLE i ZAKOPANEM 2013

Jako że zimowa stolica Polski wielokrotnie gościła już skoczków podczas zawodów najwyższej rangi, w związku z tym doświaczenie organizatorów jest bardzo duże. Andrzej Kozak wspomniał, z jak trudnymi sytuacjami musieli sobie radzić w czasie mionionych lat, a tych nie brakowało – ogromna ilość kibiców przekraczająca liczbę miejsc na skoczni, upadek Jana Mazocha, czy kilkakrotnie żałoba nardowa w czasie zawodów. Zapewnił jednak, że tegoroczny Puchar Świata będzie ponownie organizacyjnym wzorem imprez masowych.

Bilety w Zakopanem będą kosztować od 60 (dolne sektory stojące) do 350 zł (miejsca siedzące z kateringiem). Miejsc przewidziano nieco ponad 13 tysięcy, czyli mniej niż w zeszłych latach. W razie potrzeby i rosnącego zainteresowania, możliwe jest powiększenie puli biletów.

Bilety PŚ ZAKOPANE

Więcej informacji na temat biletów i organizacji PŚ w Wiśle i Zakopanem można znaleźć TUTAJ.

Jedno można podkreślić, kto raz był na Pucharze Świata w Polsce, będzie tam powracał.

informacja własna

 

 

Pierwszy raz w historii Puchar Świata będzie rozgrywany w dwóch miejscach w Polsce – 9 stycznia w Wiśle, a w dniach 11-12 stycznia w Zakopanem. To wielki sukces organizacyjny Polskiego Związku Narciarskiego. W chwili obecnej obie miejscowości są przygotowane do przeprowadzenia zawodów, skocznie również są gotowe i z tej strony nic nie zagraża imprezom. Życzymy sobie dobrej pogody podczas przeprowadzania zawodów. Udział w naszych konkursach zapowiedzieli wszyscy najlepsi zawodnicy na świecie.
Podziel się:

Dodaj komentarz