You are currently viewing TAKANASHI, MATTEL i IRASCHKO o KONKURSIE w RAMSAU

TAKANASHI, MATTEL i IRASCHKO o KONKURSIE w RAMSAU

iraschko daniela manugufmain - TAKANASHI, MATTEL i IRASCHKO o KONKURSIE w RAMSAU

W piątkowym konkursie w Ramsau po raz drugi w tym sezonie zwyciężyła Sara Takanashi, tym samym pokonała Danielę Irashko oraz Coline Mattel. Był to ostatni konkurs Pań w tym roku kalendarzowym.

 

Zwyciężczyni wczorajszego konkursu mówiła – „Są dwa powody, dla których ta skocznia w Ramsau bardzo mi odpowiada. Po pierwsze nachylenie najazdu i ciśnienie jakie wtedy odczuwam. Kolejny powód jest taki, że Ramsau jest wspaniałą miejscowością i czuję się tutaj bardzo dobrze. W ostatnim czasie bardzo dużo trenowałam przy tylnym wietrze, dlatego dobrze mi się tutaj skakało.” Dzięki swoim dobrym występom młoda Japonka powoli buduje przewagę w klasyfikacji generalnej między sobą, a swoimi rywalkami.

„Zarówno w odbiciu jak i przy lądowaniu jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia. Ale jestem zadowolona z tego, na jakim poziomie teraz skaczę i wiem, że powoli i systematycznie będę się poprawiać” – powiedziała Coline Mattel, która zajęła drugie miejsce.

Natomiast Daniela Irashko, która po pierwszej serii zajmowała 9 miejsce, poczuła motywację w kolejnej części zawodów i oddała skok na 94 metry, który okazał się najdłuższym skokiem konkursu – „Pochodzę ze Styrii i mogłam się tylko cieszyć z zawodów u siebie.”

Zawiodły Słowenki, które w kwalifikacjach osiągały bardzo dobre wyniki, jednakże w konkursie głównym najlepsza z nich – Anja Tepes, zajęła 9 miejsce. Ostatecznie również tuż za podium znalazła się jedna z Amerykanek – Lindsey Van. Najwyżej sklasyfikowaną Niemką okazała się Carina Vogt, uplasowała się ona na 10 miejscu.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata Pań odbędą się 5 stycznia 2013 roku w niemieckim Schonach.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz