You are currently viewing APOLONIUSZ TAJNER SZEFEM MISJI OLIMPIJSKIEJ w SOCZI

APOLONIUSZ TAJNER SZEFEM MISJI OLIMPIJSKIEJ w SOCZI

tajner polo inn - APOLONIUSZ TAJNER SZEFEM MISJI OLIMPIJSKIEJ w SOCZI

Polski Komitet Olimpijski zadecydował podczas czwartkowego posiedzenia, że szefem Misji Olimpijskiej reprezentacji Polski zostanie Prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusz Tajner. Jeszcze w czerwcu na attache został wytypowany wybitny były skoczek – Adam Małysz. Zarząd PKOl podjął także decyzję dotyczącą kryteriów kwalifikacyjnych przed ZIO w Soczi. Będą one tożsame z kryteriami międzynarodowych federacji sportowych.

 

Kryteria światowe są już na tyle rygorystyczne, że ich zaostrzanie byłoby nieuzasadnione. Osiągnięcie już raz ustalonych wyników automatycznie powinno dawać zawodnikowi (drużynie, parze lub załodze) prawo udziału w największym święcie sportu, jakim są igrzyska” – napisano w oświadczeniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W porównaniu do Igrzysk w Londynie, nie uległ zmianie regulamin dotyczący nagród. Złoci medaliści konkurencji indywidualnych otrzymają do 120 tys. zł, srebrni do 80 tys. zł, a brązowi do 50 tys. zł.

W konkurencjach drużynowych każdy członek drużynyotrzyma: za złoty medal – do 90 tys. zł, za srebrny – do 60 tys. zł, a za brązowy – do 37,5 tys. zł.

Trenerzy mają być wynagradzani odpowiednio: do 60 tys., do 40 tys. oraz do 25 tys. zł, z tym że o ostatecznym podziale tych kwot, decydować będą związki sportowe.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi odbędą się w lutym (7-23) 2014 roku.

Źródło: sport.wp.pl

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz