MARTIN KOCH ZAWODNIKIEM ROKU

MARTIN KOCH ZAWODNIKIEM ROKU

koch martin kd - MARTIN KOCH ZAWODNIKIEM ROKU
Martin Koch, fot. Kata Deak

 Martin Koch idzie w ślady swojego kolegi z reprezentacji, Thomasa Morgensterna, który przez ostatnie dwa lata zdobywał tytuł „Zawodnika roku”. Tym razem, dziennikarze sportowi austriackiego stanu Karyntia, postanowili uhonorować tym tytułem Kocha.

Jak mówi sam zawodnik, liczył się z tym, że ma duże szanse na tą nagrodę.
Po moich wynikach sądziłem, że mam dobre szanseTrudno przewidzieć nagrodę takiej rangi. Rozpiera mnie duma, gdy patrzę na nazwiska moich poprzedników. To wyjątkowa nagroda. – mówił gazecie „Kleine Zeitung”.

Ten sezon nie zaczął się dla Kocha zbyt dobrze. 18. miejsce w Kuusamo i Soczi to jego najlepsze dotychczasowe wyniki. Zawodnik z Villach zapewnia jednak, że stać go na więcej. – Muszę czuć, że coś osiągnąłem. Może jestem zbyt ambitny, stawiam sobie zbyt wygórowane oczekiwania, ponieważ stać mnie na więcej. – zapewnia Koch.

Przed nami Turniej Czterech Skoczni. Pomimo słabszych wyników, zawodnik jest do nich nastawiony bardzo pozytywnie. Gdy sprostam oczekiwaniom, jakie sobie stawiam, znajdę się w czołówce. Muszę tylko wierzyć we własne umiejętności i nie mierzyć zbyt wysoko. Dlatego nie będę dokonywał prognoz i nie zapowiem, że znajdę się w czołowej ‚5’. Chociaż wiem, że zawsze stać mnie na takie rezultaty. – skwitował w austriackiej gazecie Koch.

 

 

Źródło: Kleine Zeitung, Berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz