You are currently viewing GREGOR SCHLIERENZAUER: „JESTEM PEWNY, ŻE OSIĄGNĘ DOBRY WYNIK”

GREGOR SCHLIERENZAUER: „JESTEM PEWNY, ŻE OSIĄGNĘ DOBRY WYNIK”

schlieri kata - GREGOR SCHLIERENZAUER: „JESTEM PEWNY, ŻE OSIĄGNĘ DOBRY WYNIK”

W wywiadzie dla APA, Gregor Schlierenzauer zapewnia, że przed 61. Turniejem Czterech Skoczni nie czuje żadnej presji, mówi również o adrenalinie i o większej trudności w skakaniu związanej z węższymi kombinezonami.

Zawodnik zapytany o swoje samopoczucie przed Turniejem Czterech Skoczni, odpowiada pewnie – „Jestem spokojny i nie czuję presji, wygrałem w zeszłym roku, a ta wygrana byłam moim marzeniem z dzieciństwa. Koszulka lidera dodaje motywacji.”

„W przeciągu ostatnich lat dojrzałem i mam już dużo doświadczenia, jeśli ktoś ma tyle sukcesów co ja to jest już spokojniejszy” – dodaje Austriak.

Zapytany o swoje cele odpowiada zdecydowanie, że chciałby pobić rekord Mattiego Nykanena w zwycięstwach w Pucharze Świata. Dodaje do tego także olimpijskie złoto. Tyrolczyk uważa nadchodzącą imprezę za bardzo ekscytującą, ponieważ zapowiada się wyrównana walka, szczególnie z Niemcami. Sam skoczek uważa, że zwycięzca całego cyklu wyłoni się dopiero podczas konkursu w Bischofshofen.

Schlierenzauer uważa zwycięstwo w TCS za bardzo prestiżowe uhonorowanie ze względu na długoletnią tradycję oraz ze względu na to, że jest wielkim wyzwaniem aby akurat na ten okres trafić z dobrą formą.

Austriak został zapytany czy najlepsi sportowcy są najbardziej narażeni na zatracenie się w popularności oraz karierze, odpowiada –„ Jeśli jest się bardzo dobrym sportowcem to z pewnością wiąże się to z dużą ilością emocji. Towarzyszą mu przypływy adrenaliny, ale to wszystko zależy od środowiska w którym się obraca. Ale to także zależy od jego charakteru.”

Skoczek wyraził swoją opinię na temat kombinezonów – „Od momentu wprowadzenia nowych przepisów dotyczących strojów, nawet najmniejsze błędy odbijają się na skokach zawodników. Nowe kombinezony nie wybaczają nawet najmniejszego błędu.”

Na zakończenie Gregor Schlierenzauer ocenia swoje szanse na Turniej Czterech Skoczni – „Jestem pewny, że osiągnę dobry wynik. Mam dobre podstawy, a niektóre z moich skoków są naprawdę dobre, nie były to loty na najwyższym poziomie, ale wystarczające.”

Źródło: kleinezeitung.at

Podziel się:

Dodaj komentarz