You are currently viewing STÖCKL Z NORWEGAMI PRZYNAJMNIEJ DO 2015 ROKU

STÖCKL Z NORWEGAMI PRZYNAJMNIEJ DO 2015 ROKU

Podczas konferencji w Oslo, Norweski Związek Narciarski oprócz przedstawienia składu na nadchodzący Turniej Czterech Skoczni, ogłosił przedłużenie kontraktu z trenerem Alexandrem Stöcklem.

Norweskie władze zdecydowały, że Austriacki szkoleniowiec będzie prowadził drużynę do Mistrzostw Świata w Falun w 2015 roku.

-„Było to ważne dla obu stron, aby się teraz na ten krok zdecydować. Jeśli dyskusja o przedłużeniu kontraktu trwałaby przez cały sezon, kosztowałaby nas sporo energii" - powiedział Stoeckl. Jednocześnie wyraził nadzieję na dobry start swoich podopiecznych podczas TCS: -„Myślę, że Anders Bardal może powalczyć o naprawdę wysokie lokaty. Od początku Pucharu Świata utrzymuje on dobrą postawę. Nie skacze może jeszcze na sto procent swoich możliwości, lecz jego wyniki praktycznie zawsze oscylują w granicach pierwszej dziesiątki" - dodaje.

W piątek Norwedzy ukończyli trening na skoczni w Oberstdorfie, gdzie szlifowali formę do Turnieju Czterech Skoczni. Alex Stoeckl był bardzo zadowolony z tego wyjazdu: -„Decyzja o wyjeździe do Oberstdorfu była bardzo dobra. Osiągnęliśmy wszystko, co sobie zamierzyliśmy".

Źródło: berkutschi.com/skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz