SEBASTIAN COLLOREDO Z KOLEJNYM TYTUŁEM MISTRZA WŁOCH

colloredo sebastian jessica schick - SEBASTIAN COLLOREDO Z KOLEJNYM TYTUŁEM MISTRZA WŁOCH

Sebastian Colloredo sprawił sobie nie lada prezent na Święta Bożego Narodzenia. Włoch zwyciężył po raz szesnasty w mistrzostwach Italii, które odbyły się 23 grudnia w Val di Fiemme na skoczni HS106.

Skoki Włocha zostały ocenione na 295,5pkt. 25-latek tym samym miał ogromną, bo aż 66,5 pkt przewagę nad drugim Robertem Dellasegą. Trzecie miejsce zajął Frederico Cecon z sumą 222pkt.

Frederico Cecon dzięki swojemu wynikowi sięgnął równocześnie po tytuł Mistrza Włoch kategorii Junior. Drugie miejsce w tej kategorii zajął kombinator norweski Daniel Varesco (215,5pkt), a na najniższym stopniu podium stanął Zeno Di Lenardo (178pkt).

Również panie rywalizowały o tytuł mistrzowski. Najlepszą okazała się Evelyn Insam (216,5pkt), przed drugą Eleną Runggaldier (207pkt) i trzecią Robertą D’Agostiną (192pkt).

Dobra forma Sebastiana Colloredo może dawać powody do prognozowania dobrego występu w Turnieju Czterech Skoczni. Przekonamy się o tym już za cztery dni, podczas kwalifikacji do konkursu w Oberstdorfie (30 grudnia).

Źródło: skispringen-news.de