ZAWODY KRAJOWE WE FRANCJI: JASON LAMY CHAPPUIS I COLINE MATTEL WYGRYWAJĄ

ZAWODY KRAJOWE WE FRANCJI: JASON LAMY CHAPPUIS I COLINE MATTEL WYGRYWAJĄ

mattel coline manuguf - ZAWODY KRAJOWE WE FRANCJI: JASON LAMY CHAPPUIS I COLINE MATTEL WYGRYWAJĄ

Tuż przed świętami, 22 grudnia, odbyły się krajowe konkursy skoków narciarskich we francuskiej miejscowości Chaux Neuve. Tym samym były to pierwsze zawody podczas zimowego sezonu we Francji. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Jason Lamy Chappuis a wśród kobiet zwyciężyła Coline Mattel.

Konkursy są częścią cyklu Subaru Challenge, które obejmuje aż sześć zawodów tego typu. Zawody zostały rozegrane na skoczni La Côté Feuillée o HS118.

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Jason Lamy Chappuis skokami na odległość 115 i 110 m, które dały łączną notę 252,9pkt. Drugi był szwajcar, Killian Peier (110 i 115,5m), który uzyskał notę 244,8pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Vincent Descombes Sevoie, który dwukrotnie uzyskał odległość 110 m (243,4pkt). Słabo zaprezentował się jeden z najbardziej znanych francuskich skoczków narciarskich, Emmanuel Chedal, który był dopiero siódmy.

Wyniki konkursu panów.
Klasyfikacja panów całego cyklu.

W konkursie pań wystartowały tylko cztery zawodniczki. Najlepszą była Coline Mattel, która dobrze prezentuje się w zimowym Pucharze Świata Pań. Francuzka uzyskała 105 i 108 m (228,8pkt). Drugą lokatę zajęła Lea Lemare (95/97,5m; 186,9pkt), a trzecia była Julia Clair, która dwukrotnie wylądowała na 93 m (168,7pkt).

Wyniki konkursu pań.
Klasyfikacja pań całego cyklu.

Następne zmagania w konkursach Subaru Challenge zaplanowane zostały na 27-28 grudnia.

Źródło: skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz