ŚWIĄTECZNY SPRAWDZIAN W WIŚLE

ŚWIĄTECZNY SPRAWDZIAN W WIŚLE

Kot Stoch Mietus as - ŚWIĄTECZNY SPRAWDZIAN W WIŚLE

Po kilku dniach przerwy świątecznej, zawodnicy wrócili na skocznię, aby wziąć udział w konkursie świątecznym w Wiśle. – Jestem trochę ociężały po tych dwóch dniach, ale daję radę! – żartował Klimek Murańka, pytany o samopoczucie po rodzinnych świętach. Jedno jest pewne, naszych skoczków roznosiła pozytywna energia. Może to dobry znak przed Turniejem Czterech Skoczni?

Istnieje wiele świątecznych tradycji,  dwanaście potraw na stole, pięknie przystrojona choinka czy wolne miejsce dla strudzonego wędrowca. Tradycją stał się także konkurs świąteczny skoków narciarskich, który od czterdziestu lat jest rozgrywany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Tym razem był on podwójnym sprawdzianem – dla obiektu w Wiśle-Malince oraz dla skoczków naszej reprezentacji. Pomimo tego, atmosfera w żadnym stopniu nie przypominała tej, która towarzyszy szkolnym sprawdzianom, wręcz przeciwnie – była świąteczna i bardzo rodzinna. 

zniszczol olo as 300x205 - ŚWIĄTECZNY SPRAWDZIAN W WIŚLE
Aleksander Zniszczoł, fot. Agnieszka Sierotnik

W serii próbnej świetny skok oddał Aleksander Zniszczoł, lądując na 134 metrze. Wtedy też wśród kibiców, można było usłyszeć typowania „pierwszej trójki” całego konkursu.  Stoch, Kot i Zniszczoł – te trzy nazwiska dało się usłyszeć najczęściej. Jednak gdzie dwóch, a w tym przypadku trzech, się bije, tam trzeci korzysta. Krzysztof Miętus w pierwszej serii poszybował na 133 metr, obejmując prowadzenie. Ostatecznie wygrał Kamil Stoch, który nad drugim, Maciejem Kotem, miał 16,6 punktu przewagi. Miętus skończył rywalizację na trzecim miejscu, które przyjął z wielką radością. W pierwszej dziesiątce, znaleźli się wszyscy reprezentanci Polski na Turniej Czterech Skoczni  (4.Kubacki, 5.Murańka, 8. Żyła). Śmiało można stwierdzić, że dobra forma powróciła do polskiej kadry. W piątek poznamy siódmego zawodnika, który pojedzie Oberstdorfu. Najczęściej można usłyszeć nazwisko, wspomnianego wcześniej, Olka. Ostateczną decyzję poznamy już w piątek.

stoch kamil as 300x199 - ŚWIĄTECZNY SPRAWDZIAN W WIŚLE
Kamil Stoch, fot. Agnieszka Sierotnik

Konkurs świąteczny był nie tylko sprawdzianem formy polskich skoczków, ale także sprawdzianem organizacji na skoczni im. Adama Małysza. Już za dwa tygodnie do Wisły po raz pierwszy zawita  Puchar Świata, który jest tutaj bardzo oczekiwany.  Przygotowania idą pełną parą, jak zapewniają organizatorzy, są już na finiszu. – Skocznia jest bardzo dobrze przygotowana, można powiedzieć, że jest w tej chwili gotowa do Pucharu Świata. – zapewnił Łukasz Kruczek, trener reprezentacji Polski. Skoro skocznia jest już gotowa, a biletów ciągle ubywa,  to czy możemy się o coś martwić?

Świąteczny dzień sprawdzianów wypadł naprawdę dobrze, a co najważniejsze dostaliśmy prezent,  o którym kibice skoków marzyli od początku sezonu – stabilna forma reprezentacji i prawdziwa radość skakania.

  

Informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz