LOTOS CUP 2013 – START JUŻ W TEN PIĄTEK!

LOTOS CUP 2013 – START JUŻ W TEN PIĄTEK!

lotos cup skoczkowie dwaj akosman - LOTOS CUP 2013 - START JUŻ W TEN PIĄTEK!

Świąteczne leniuchowanie i biesiadowanie czas zostawić daleko za sobą. Skoki narciarskie wracają po świątecznej przerwie. Już jutro, w piątek 28 grudnia, rusza dziewiąta edycja cyklu LOTOS CUP w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich! Inauguracja odbędzie się w Szczyrku.

W ramach LOTOS CUP sezonu 2012/2013 rozgrywane będą konkursy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Sportowcy wystartują na skoczniach oraz trasach biegowych Wisły, Szczyrku i Zakopanego.

Zaplanowanych jest osiem konkursów skoków narciarskich oraz cztery konkursy kombinacji norweskiej. Na listach startowych pojawią się nazwiska wychowanków wszystkich liczących się klubów narciarskich.

Pierwsze zawody w skokach narciarskich w ramach cyklu odbędą się 28 i 29 grudnia na skoczni w Szczryku-Skalitem, natomiast rywalizacja kombinatorów norweskich zaplanowana została na 28 grudnia na skoczni w Szczyrku-Skalitem i trasie biegowej Wisła-Kubalonka.

Więcej o cyklu LOTOS CUP można przeczytać na stronie PZN.

Zawody w ramach tego cyklu są znakomitą okazją do nabycia przez młodych zawodników cennego doświadczenia konkursowego, pokazania się z dobrej strony działaczom i stałe doskonalenie swojej formy narciarskiej. Kto wie czy podczas tegorocznej zimy nie zostanie odkryty nowy talent na miarę Kamila Stocha czy Aleksandra Zniszczoła, którzy również rywalizowali w konkursach LOTOS CUP.

Źródło: PZN

Podziel się:

Dodaj komentarz