ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „CAŁY CZAS SĄ ELEMENTY, KTÓRE MOŻNA POPRAWIAĆ”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „CAŁY CZAS SĄ ELEMENTY, KTÓRE MOŻNA POPRAWIAĆ”

kruczek lukasz as swieta - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "CAŁY CZAS SĄ ELEMENTY, KTÓRE MOŻNA POPRAWIAĆ"

Dzisiejsze kwalifikacje w Oberstdorfie z powodzeniem można ocenić pozytywnie w wykonaniu polskich skoczków. Cała siódemka dostała się do jutrzejszego konkursu, który zainauguruje 61. Turniej Czterech Skoczni. Co więcej – nasi kadrowicze w kontrowersyjnym systemie KO zmierzą się z rywalami, którzy są w ich zasięgu. Ja osobiście wolałbym, aby był to konkurs normalny, bez systemu KO. I tak do końcowego wyniku liczą się punkty za skok, a nie wygranie z bezpośrednim przeciwnikiem.” – powiedział nam trener kadry – Łukasz Kruczek.

 

Pomimo, że widać znaczną poprawę w dyspozycji Polaków w porównaniu do początku sezonu, szkoleniowiec uważa że w skoczkach wciąż tkwią rezerwy. Jak jednak zauważa, należy docenić obecny stan rzeczy:

Cały czas są elementy, które można poprawiać. Pamiętać jednak należy, że czasami lepsze jest wrogiem dobrego i wszystko należy dobrze przeanalizować. Poza tym, poprawiać coś – można raczej na treningu. Tu w sytuacji zawodów dużych korekt nie ma szans wprowadzać.”

stoch kamil as - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "CAŁY CZAS SĄ ELEMENTY, KTÓRE MOŻNA POPRAWIAĆ"

Kruczek ocenił także skoki lidera naszej kadry Kamila Stocha: „Nie były do końca udane, Kamil miał mały problem z przyjęciem dobrej pozycji najazdowej. Jak wiadomo jest to jeden z kluczowych elementów i od tej fazy zaczyna się cały skok.”

Polski trener ocenił także Dawida Kubackiego, który kilkakrotnie wspominał o zbyt wysokim torze lotu, który nie zawsze przekładał się u niego na dalsze odległości: „Jeśli zbyt późno rozpocznie odbicie, wtedy 'wychodzi za wysoko', przy dobrych skokach ten właściwy kierunek jest już poprawny. Dawid ma taką technikę skakania, ona musi ewoluować do optymalnej. Raczej nie ma mowy o dużych zmianach. Było już kilku zawodników o podobnych problemach i radzili sobie dobrze.”

kubacki dawid as.wisla - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "CAŁY CZAS SĄ ELEMENTY, KTÓRE MOŻNA POPRAWIAĆ"

Zapytaliśmy także o ocenę obiektu Schattenbergschanze, na którym obecnie rywalizują skoczkowie. „Raczej jest to obiekt stosunkowo nowy i taki 'normalny'. Wszystko zależy od warunków panujących na skoczni. Niestety, tutaj, dosyć często może w sportową walkę wkroczyć wiatr.” – zauważył Kruczek.

Zauważalne jest także to, że niektóre z drużyn nie są już tak mocne jak na początku sezonu, można tu wyróżnić Norwegów, czy Słoweńców. „Sądzę, że nie chodzi tutaj o zmęczenie.” – twierdzi trener polskiej kadry. – „W tej chwili dochodzi do pewnego wyrównania wyposażenia, jakie posiadają poszczególne ekipy. To kwestia bardzo istotna i jak się zostanie nieco w tyle, to od razu przekłada się to na wyniki sportowe. Zmęczenie – owszem – będzie pewnie widoczne, ale myślę że w późniejszej części sezonu.”

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz