You are currently viewing MARTIN SCHMITT DOŁĄCZA DO NIEMIECKIEJ KADRY NA TCS

MARTIN SCHMITT DOŁĄCZA DO NIEMIECKIEJ KADRY NA TCS

schmitt martin kd - MARTIN SCHMITT DOŁĄCZA DO NIEMIECKIEJ KADRY NA TCSMartin Schmitt wygraną w Pucharze Kontynentalnym zapewnił sobie start w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni. Dodatkowo trener Werner Schuster powołał jeszcze dwóch zawodników – Schofta i Weniga.

To będzie już 17. Turniej tego Niemieckiego weterana skoków.
Martin został nominowany do składu na Turniej Czterech Skoczni 2012/2013 i właśnie jest w drodze z Engelbergu do Oberstdorfu. Po dzisiejszym zwycięstwie i wczorajszym szóstym miejscu podczas zawodów w Szwajcarii. Zawodnik weźmie udział w konkursach w wyżej już wymienionym Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen.

„Podczas serii próbnej, poczułem, że coś się dzisiaj wydarzy” – mówi Schmitt po konkursie. –„To zwycięstwo niezmiernie mnie ucieszyło. Tutaj, w Engelbergu moje treningi dały oczekiwane rezultaty” – zakończył.

Poza Schmittem nominowany został jeszcze Felix Schoft, który mimo wczorajszej dyskwalifikacji z powodu nieprzepisowego kombinezonu, uplasował się dzisiaj na trzeciej pozycji. Do tej dwójki dołączy także Daniel Wenig, który w Engelbergu zajął kolejno 9. i 33. miejsce.

Źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz