You are currently viewing WOJCIECH FORTUNA: „STOCHA STAĆ NA PODIUM”

WOJCIECH FORTUNA: „STOCHA STAĆ NA PODIUM”

fortuna wojciech sawek - WOJCIECH FORTUNA: "STOCHA STAĆ NA PODIUM"
Wojciech Fortuna, fot. Sławek

Dziś rozpoczęła się rywalizacja na Turnieju Czterech Skoczni. Konkurs świąteczny i ostatnie występy Polaków, pozwalają patrzeć na Turniej z optymizmem. Jak uważa Wojciech Fortuna – polscy skoczkowie mogą zaskoczyć.

 

Złoty medalista olimpijski z 1972 roku uważa, że możemy sobie pozwolić na optymizm, a Kamila Stoch stać na miejsce w najlepszej trójce. – Uważam, że jest w gronie pięciu, sześciu zawodników, którzy powinni walczyć o miejsce w pierwszej trójce. – mówił w rozmowie z Polska The Times, Wojciech Wortuna. Jak uważa, Stoch w końcu skacze 'na luzie’.  

Wybitny polski skoczek widzi także potencjał w Macieju Kocie i Dawidzie Kubackim, który ciągle go zaskakuje. – Maćka Kota również stać na dobry wynik. Latem w wielkim stylu wygrywał konkursy Letniej Grand Prix. Zaskakuje mnie pozytywnie Dawid Kubacki. Może nagle wyskoczyć z drugiego szeregu.- stwierdza.

Fortuna wypowiedział się także na temat Adama Małysza. Uważa, że polskim skokom nie może zabraknąć tak wybitnej postaci. -  Adam Małysz byłby świetnym dyrektorem sportowym w PZN. Wiem, że na razie ma inne plany, spodobały mu się rajdy samochodowe. -mówi, i dodaje - Takich ludzi jak on nie wolno stracić z pola widzenia. Wierzę, że w przyszłości Małysz zaangażuje się na sto procent w polskie narciarstwo.

  źródło: Polska The Times

 

Podziel się:

Dodaj komentarz