DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: „LICZBA GORSZYCH SKOKÓW BĘDZIE SIĘ ZMNIEJSZAĆ”

DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: „LICZBA GORSZYCH SKOKÓW BĘDZIE SIĘ ZMNIEJSZAĆ”

kubacki dawid ps wm - DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: "LICZBA GORSZYCH SKOKÓW BĘDZIE SIĘ ZMNIEJSZAĆ"

Dla Dawida Kubackiego obecny sezon zimowy jest jak dotąd najlepszy w karierze. Skoczek reprezentujący klub TS Wisła Zakopane od Kuusamo – w każdym pucharowym konkursie zdobywa punkty i aktualnie zajmuje 25. lokatę w generalnej klasyfikacji PŚ. W konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, Kubacki zajął 27. miejsce skacząc 127 i 124,5 metra. Jak sam stwierdził, nie jest do końca zadowolony ze swoich prób.

 

„Moje skoki były OK pierwszego dnia w Oberstdorfie, na treningach i w kwalikacjach. W zawodach niestety, nie do końca było tak, jakbym tego chciał. Miałem trochę inne czucie i nie wychodziło to tak gładko jak pierwszego dnia.” – przyznał Polak.

Kubacki kilkukrotnie mówił o kwestii swojego wyjścia z progu, które poza tym, że jest skierowane wysoko do góry, powinno być też bardziej „do przodu”. „Pracuję nad tym cały czas, ale nie jest to coś co można skorygować w ciągu jednego czy kilku dni. Niestety wymaga to czasu.” – podkreśla.

kubacki dawid pzn.alicja - DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: "LICZBA GORSZYCH SKOKÓW BĘDZIE SIĘ ZMNIEJSZAĆ"

„Ciągle pracuje nad poprawieniem systematyczności moich dobrych skoków. Jeszcze wdzierają się gorsze skoki, ale jestem pewien że ich liczba będzie się zmniejszać.” – dodaje.

Zapytaliśmy także Dawida o jego opinię dotyczącą częstych zmian belek podczas konkursu w Oberstdorfie. „Belki zmienia się po to, aby skoki były atrakcyjne dla widza, a jednocześnie bezpieczne dla zawodników. Jak na razie – i oby jak najdłużej – żadnych wypadków nie było. A co do sprawiedliwości, to zawsze był sport loteryjny i z tym trzeba się pogodzić. Aby było całkiem sprawiedliwie trzeba by było budować skocznie w salach, a nie słyszałem jeszcze o takim projekcie.” – stwierdził.

Na pytanie o nastawienie przed konkursem w Garmisch-Partenkirchen, Dawid Kubacki powiedział krótko: „Nastawienie takie jak do każdego konkursu. Koncentracja na swoim zadaniu i nic innego nie powinno mi głowy zawracać.”

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz