You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „KONKURS UDANY, ALE JEST NIEDOSYT”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „KONKURS UDANY, ALE JEST NIEDOSYT”

kruczek lukasz kd - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "KONKURS UDANY, ALE JEST NIEDOSYT"

W konkursie w niemieckim Oberstdorfie zapunktowało czterech polskich skoczków, a gdyby zawody były przeprowadzone bez systemu KO – wówczas aż sześciu Polaków zdobyłoby pucharowe punkty. Z takiego stanu rzeczy zadowolony jest trener polskiej kadry – Łukasz Kruczek. Myślę, że konkurs jak najbardziej udany. To o czym powtarzamy od dłuższego czasu, czyli czterech zawodnikach w TOP30 zrealizowaliśmy, natomiast gdyby nie system KO byłoby jeszcze dwóch. Można powiedzieć, że pozostaje uczucie niedosytu.” – powiedział szkoleniowiec.

 

Do pełni szczęścia, większości naszych kadrowiczów zabrakło potwierdzenia dyspozycji w drugiej serii. „Zabrakło nam Trochę szczęścia, ale też tych przysłowiowych 'dwóch dobrych skoków’.” – stwierdził Kruczek. Na temat występu Macieja Kota (ostatnie 50. miejsce) powiedział krótko: „W tym przypadku był to błąd na progu, ten skok po prostu Maćkowi nie wyszedł.”

hula stefan a.kosman - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "KONKURS UDANY, ALE JEST NIEDOSYT"

Na pochwałę zasługuje natomiast Stefan Hula, który prosto z Pucharu Kontynentalnego trafił na Turniej Czterech Skoczni, aby wspomóc polską kadrę. „Zasada jest dosyć jasna, startują ci zawodnicy, którzy prezentują się najlepiej. Znamy potencjał Stefana i wierzymy, że ten powrót to będzie trend długofalowy.” – zaznaczył polski szkoleniowiec.

Trener Polaków wypowiedział się także o decyzjach jury dotyczących zmiany platform najazdowych. „Jeśli belka jest zmieniona szybko to jest OK, najgorzej jeśli z decyzją o zmianie się zwleka i dopuszcza się do skakania w skrajnych warunkach wtedy można by dyskutować.”

informacja własna

 

 

Dodaj komentarz