You are currently viewing JACOBSEN TRIUMFUJE w GA-PA, KOT PIĄTY!

JACOBSEN TRIUMFUJE w GA-PA, KOT PIĄTY!

kot maciej cc wm - JACOBSEN TRIUMFUJE w GA-PA, KOT PIĄTY!

Drugi konkurs 61. Turnieju Czterech Skoczni w Garmish-Partenkirchen ponownie dostarczył nam wielu sportowych emocji. Wygrał go Anders Jacobsen. Norweg po niesamowitym skoku w II serii (143 m) awansował z dziewiątego na pierwsze miejsce. Wyprzedził tym samym Gregora Schlierenzauera (134 i 136,5 m), a na najniższym stopniu podium stanął kolejny Norweg – Anders Bardal (136,5 i 135,5 m). Na czwartym miejscu uplasował się ich rodak – Tom Hilde (133,5 i 138 m). Na uwagę zasługuje udany występ Polaków – Stocha i Kota.

Maciej Kot po dwóch świetnych skokach (134,5 i 135 m) zajął znakomite – 5. miesjce, czym zmazał niepowodzenie w Oberstdorfie. To pierwsza w karierze Polaka lokata w pierwszej „10” pucharowego konkursu. Tuż za nim – na 6. miejscu uplasował się Kamil Stoch (142 i 131,5 m), który po pierwszej serii zajmował drugą lokatę. Finałowy skok był jednak troszkę krótszy – odbicie skierował za płasko i później nie miał już możliwości aby odlecieć. Z Polakiem ex aequo był Rosjanin – Dimitry Vassiliev (132,5 i 132 m).

Pozostali Polacy, którzy dostali się do drugiej serii zajęli miejsca pod koniec trzeciej dziesiątki. Dawid Kubacki (126,5 i 126,5 m) był 28., a Piotr Żyła (128 i 122 m) – 30. W finałowej serii nie zobaczyliśmy Krzysztofa Miętusa (126 m – 38. miejsce) i Stefana Huli (124,5 m – 44. miejsce).

Kilku zawodników, którzy w Oberstdorfie zdawali się być kandydatami do najwyższych lokat w całym Turnieju, zaliczyło słabsze występy. Severin Freund był dopiero 15. (129,5 i 130,5 m), Michael Neumayer 21. (127,5 i 132 m), do drugiej serii dość niespodziewanie nie dostali się m.in.: Wolfgang Loitzl (33. miejsce - 126 m) i Simon Ammann (42. miejsce - 124 m), który przegrał rywalizację z Kamilem Stochem.