KRUCZEK O KONKURSIE W GA-PA

KRUCZEK O KONKURSIE W GA-PA

kruczek wisla sp - KRUCZEK O KONKURSIE W GA-PA

„To był fajny konkurs, choć można mieć uczucie niedosytu” – tak Łukasz Kruczek, trener kadry narodowej, ocenił w „Przeglądzie Sportowym” zawody w Garmisch-Partenkirchen. Świetnie zaprezentowali się przede wszystkim piąty Maciej Kot oraz szósty Kamil Stoch. Polacy jeszcze nie znaleźli się na podium w obecnej edycji TCS, ale są już tego bardzo bliscy.

{jcomments on}

Stoch po pierwszej serii był nawet drugi, ale jak mówi Kruczek w kolejnym skoku „troszeczkę zaryzykował i przesadził”. – W drugim skoku, zaraza za progiem, zbyt gwałtownie wyciągnął się na nartach i musiał dużo pracować w drugiej fazie lotu, żeby odlecieć – tłumaczył „PS” trener „Biało-czerwonych”.

Za to wspaniały konkurs zaliczył Kot, który nigdy wcześniej nie był tak wysoko. – Na pewno najlepszy w karierze. Oba skoki były super, takie jak latem. To był ten Maciej, którego widzieliśmy w Letniej Grand Prix – stwierdził Kruczek w „PS”. Garmisch-Partenkirchen kończyło niemiecką część Turnieju Czterech Skoczni. Teraz zawodnicy przenoszą się do Austrii. W polskiej ekipie nastąpi niewielka zmiana.

– Do domu pojechał Klimek Murańka, który będzie startował w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem. Na razie nikogo nie dobraliśmy w jego miejsce i prawdopodobne, że do końca turnieju będziemy skakać w szóstkę – zdradził „PS” Kruczek.

                                                                                          Więcej na www.sports.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz