MARTIN SCHMITT w KADRZE NIEMIEC NA KOLEJNE KONKURSY TCS

MARTIN SCHMITT w KADRZE NIEMIEC NA KOLEJNE KONKURSY TCS

schmitt martin kd - MARTIN SCHMITT w KADRZE NIEMIEC NA KOLEJNE KONKURSY TCS

Dobra postawa Martina Schmitta w dwóch pierwszych konkursach 61. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie oraz Ga-Pa sprawiła, że utytułowany niemiecki skoczek dostał szanse startu w kolejnych zawodach tego prestiżowego turnieju w Innsbrucku i Bischofshofen.

{jcomments on}

 

Po świetnych występach podczas zawodów PK w Engelbergu, gdzie był 1. i 6. Schmitt zakwalifkował się do „krajówki” Niemiec na TCS. Dobre występy podczas zawodów w Oberstdorfie, gdzie był 16. oraz w Ga-Pa-14. miejsce nie umknęły uwadze trenerowi pierwszej reprezentacji Wernerowi Schusterowi, który postanowił zabrać doświadczonego skoczka na austriackie konkursy TCS.

-„Martin wspaniale spisywał się podczas zawodów PK oraz podczas dwóch pierwszych konkursów TCS i zasłużył sobie na dalsze skakanie podczas konkursów w Austrii. Poza tym darzę go wielkim szacunkiem za jego osiągnięcia.”- powiedział trener Schuster.

W reprezentacji Niemiec na konkursy w Insbrucku oraz Bischofshofen oprócz Schmitta znaleźli się: Severin Freund, Richard Freitag, Andreas Wellinger, Michael Neumayer i Andreas Wank.

źródło: skispringen.de

 

Podziel się:

Dodaj komentarz