You are currently viewing MURAŃKA KOŃCZY UDZIAŁ w TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

MURAŃKA KOŃCZY UDZIAŁ w TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

muranka klemens bjortvedtmain - MURAŃKA KOŃCZY UDZIAŁ w TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

Klemens Murańka zakończył już swój występ w czasie 61. Turnieju Czterech Skoczni – poinformował trener polskie kadry – Łukasz Kruczek. Wiąże się to z koniecznością utrzymania kwoty startowej, która przed TCS została ustalona na 7 zawodników. Teraz, aby utrzymać ten stan posiadania, Polacy muszą zaliczyć dobry występ podczas Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem (5-6 stycznia 2012). Wystąpi tam Murańka.

„Grozi nam strata liczby zawodników w Pucharze Świata i po dyskusji z grupą młodzieżową uznaliśmy, że lepiej, żeby tam skakał. Prawdopodobnie już do końca turnieju będziemy startować w '6′. „ – powiedział Przeglądowi Sportowemu polski szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że Murańka został włączony do kadry na PŚ po udanych występach w PK w kazachskich Ałmatach (dwa drugie miejsca). W Engelbergu wywalczył pierwsze punkty w sezonie (28. miejsce), w drugim konkursie w Szwajcarii był 40. W zmaganiach w TCS w Oberstdorfie był 28., a w Ga-Pa nie udało mu się awansować do konkursu. Obecnie zajmuje 53. miejsce w generalnej klasyfikacji PŚ z dorobkiem 6 punktów.

Źródło: Przegląd Sportowy / wp.pl / informacja własna