JACOBSEN FAWORYTEM TCS MAŁYSZA I STOCHA

JACOBSEN FAWORYTEM TCS MAŁYSZA I STOCHA

jacobsen anders kd - JACOBSEN FAWORYTEM TCS MAŁYSZA I STOCHA
Anders Jacobsen, fot. Kata Deak

Decyzja Andersa Jacobsena o zawieszeniu kariery, wydaje się być bardzo dobrym posunięciem. Norweg powrócił na skocznie z wielką energią, a swoją motywacją, która była przyczyną siedmiomiesięcznej przerwy, dzieli  się teraz z innymi zawodnikami, także z Kamilem Stochem.

W sezonie 2006/2007 to właśnie Anders Jacobsen był najgroźniejszym rywalem Adama Małysza, wtedy jednak „Orzeł z Wisły” wygrał rywalizację, która toczyła się do końca. Ten sezon był też najlepszym w dotychczasowej karierze Norwega, jednak szybko może się to zmienić. 27-letni zawodnik wygrał dwa konkursy Turnieju Czterech Skoczni i wszystko wskazuje na to, że nie zamierza odpuścić walki o wygraną w Turnieju. 

Wygrane Jacobsena wywołują sensację nie tylko w Norwegii, ale i w Polsce znajdują się tacy, którzy cieszą się ze świetnych występów Jacobsena. Wśród nich, jest sam Adam Małysz. – Szacunek! Drugi skok to rewelka, prawdziwa bomba!„Orzeł z Wisły” zachwycał się tak skokiem, który dał Norwegowi awans z 9. na 1. miejsce. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, Małysz dodał, że bardzo kibicuje swojemu byłemu rywalowi. – Strasznie mu gratuluję i bardzo, naprawdę bardzo się cieszę z jego wygranej. 
Także Kamil Stoch, którego forma jest coraz lepsza, kibicuje Jacobsenowi.
 Jacobsen skacze pieruńsko dobrze, jak za najlepszych lat. Życzę mu, aby wygrał wszystkie cztery konkursy. Przyznam, że sam czerpię satysfakcję z jego skoków. – wyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, Zakopiańczyk. 


Wygrane Norwega niepokoją Austriaków, którzy już złożyli wniosek do FIS,  o sprawdzenie butów Jacobsena. Według nich, to właśnie buty stoją za doskonałą formą Norwega. Warto zauważyć, że to nie pierwszy raz, kiedy Austriacy wietrzą spisek. – Austriacy mnie śmieszą. Kiedy oni skaczą dobrze, nikt nie protestuje, ale kiedy oni sami są słabsi, od razu to robią. Tak sam było przecież z wiązaniami Simona Ammanna podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. – zauważa Małysz. 

Po dwóch konkursach Jacobsen jest liderem Turnieju Czterech Skoczni, z przewagą dwunastu puntków nad Gregorem Schlierenzaurem. 

 

źródło: wp.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz