HANNU LEPISTÖ PONOWNIE ODWIEDZI SMS SZCZYRK

HANNU LEPISTÖ PONOWNIE ODWIEDZI SMS SZCZYRK

lepistoe hannu alicja - HANNU LEPISTÖ PONOWNIE ODWIEDZI SMS SZCZYRK

Były trener polskiej kadry i osobisty szkoleniowiec Adama Małysza, Hannu Lepistoe przeprowadzi w styczniu konsultacje szkoleniowe z uczniami  Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach koło Bielska-Białej. Zaraz po zakończeniu konkursów w Wiśle i Zakopanem Lepistoe po raz drugi odwiedzi placówkę, w dniach od 13 do 18 stycznia. W tym czasie udzieli cennych rad młodym sportowcom podczas treningów oraz spotka się ze szkoleniowcami.

 

Hannu Lepistoe rozpoczął karierę trenerską w 1980 roku. W latach 1980–1985 trenował kadrę A Finlandii. Jego podopieczni osiągnęli m.in. dwukrotne zwycięstwo w klasyfikacji łącznej PŚ oraz złoty i srebrny medal olimpijski Mattiego Nykaenena, czy dwukrotny triumf drużyny w Pucharze Narodów. W 2002 został zatrudniony jako trener reprezentacji Austrii. Wprowadził do niej nowe twarze, m.in. Thomasa Morgensterna, Floriana Liegla, Andreasa Koflera i Christiana Nagillera. Od 2006, przez dwa lata prowadził polska kadrę, a od 2009 roku pracował z Orłem z Wisły.

Do SMS Szczyrk uczęszcza młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym. Uczniowie uprawiają skoki narciarskie, biegi narciarskie, kombinację norweską oraz konkurencje alpejskie. Uczęszczali tutaj m.in.: Tomisław Tajner, Rafał Śliż i Stefan Żyła, biegacz Maciej Kreczmer, biegaczki objęte programem przygotowań do igrzysk w Soczi – Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska i Agnieszka Szymańczyk, a także Damian Waniczek, który wywalczył w 2002 roku Puchar Świata w saneczkarskich dwójkach na torach naturalnych. Obecnie uczą się tu. między innymi. skoczkowie Aleksander Zniszczoł i Tomasz Byrt.

Źródło: sport.tvp.pl / PAP

Podziel się:

Dodaj komentarz