You are currently viewing KRAFT ODLATUJE w WIŚLE – REKORDOWY SKOK AUSTRIAKA
Stefan Kraft (fot. Stefan Piwowar)

KRAFT ODLATUJE w WIŚLE – REKORDOWY SKOK AUSTRIAKA

kraft wisla - KRAFT ODLATUJE w WIŚLE - REKORDOWY SKOK AUSTRIAKA

Stefan Kraft, który w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen zajął 3. pozycję kontynuuje swoje wspaniałe występy. Austriak podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Wiśle swoim fenomenalnym skokiem na odłegłość 139 metrów ustanowił nowy nieoficjalny rekord skoczni im. Adama Małysza. {jcomments on}

Kraft podczas swojego wspaniałego skoku miał bardzo silny wiatr pod narty(-12.5 pkt). Ostatecznie niskie noty za styl od jury dały mu w kwalifikacjach trzecie miejsce. Rekord Krafta jest nieoficjalny, ponieważ Austriak nie oddał go w konkursie głównym PŚ.

Dotychczasowym nieoficjalnym rekordzistą skoczni był Bartłomiej Kłusek, który w lutym 2012 roku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży skoczył w Wiśle 136,5 metra. Z kolei pierwszym rekordzistą Malinki był Kamil Stoch(132 metry). Warto dodać, że Kraft nie jest pierwszym austriackim rekordzistą skoczni im. Adama Małysza. Przed nim tego czynu dokonal Michael Hayboeck, który w marcu 2010 roku oddał na odległość 134 metrów, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego.

źródło: skisprungschanzen.com/ informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz