You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: MAMY SZANSE NA WIĘCEJ NIŻ CZTERECH SKOCZKÓW w „30”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: MAMY SZANSE NA WIĘCEJ NIŻ CZTERECH SKOCZKÓW w „30”

kruczek wisla sp - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: MAMY SZANSE NA WIĘCEJ NIŻ CZTERECH SKOCZKÓW w "30"

Dzisiejsze kwalifikacje w Wiśle wzbudziły apetyty kibiców, ponieważ aż dziewięciu polskich skoczków dostało się do konkursu głównego, a najlepszy – okazał się Maciej Kot. W czołowej „10” było jeszcze dwóch „biało-czerwonych” – Dawid Kubacki (4. miejsce) i Krzysztof Miętus (9. miejsce). Kamil Stoch wygrał natomiast drugi trening. „Zawsze celem pozostaje czterech skoczków w czołowej trzydziestce, ale przyznam że u nas mamy szanse na wiecej.” – powiedział nam z nadzieją trener Łukasz Kruczek.

 

Łukasz Kruczek ocenił skok kwalifikacyjny Kota, który okazał się najlepszy w całej serii: „Był normalny, lekko spóźniony, ale w porządku. W treningach też nie było tragedii – trafiał po prostu na strasznie złe warunki. W sumie w kwalifikacji zapowiadało się również nieciekawie, ale udało się nam przetrzymać go kilka sekund. Pozwoliło to na polepszenie się warunków powietrznych i Maćka „złapało” w locie”.

wisla malinka a.kosman.pzn - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: MAMY SZANSE NA WIĘCEJ NIŻ CZTERECH SKOCZKÓW w "30"

Kamil Stoch, który wygrał drugi trening – odpuścił kwalifikacje, czym mógł zaniepokoić swoich największych rywali. „Zdecydowaliśmy, że trzeba być dalekowzrocznym i patrzeć na to co za nami  – obciążający Turniej Czterech Skoczni – i to co przed nami – wiele konkursów i Mistrzostwa Świata. Trzeba wykorzystywać każdą możliwość na regenerację. Nie patrzymy w kierunku wyników, a przede wszystkim aby zawodnik był dobrze przygotowany do zawodów i skakał dobrze technicznie.” – podkreślił polski szkoleniowiec.

Łukasz Kruczek zaznaczył też, że dzisiejsze warunki na skoczni im. Adama Małysza nie ułatwiały życia skoczkom. „Jeśli chodzi o wiatr, warunki były bardzo trudne. Myślę, że gdyby nie system „wind/gate” nie dałoby się przeprowadzić tych kwalifikacji. Momentami było bardzo źle, ale też były momenty „super nośne”.”

Na koniec zapytaliśmy trenera Polaków, czy już w pierwszym dniu skoków w Polsce czują wsparcie kibiców. „Będzie w czasie konkursu.” – zapewnił z uśmiechem Kruczek.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz