PŚ WISŁA: BARDAL WYGRYWA HISTORYCZNY KONKURS NA SKOCZNI IM. ADAMA MAŁYSZA! ŻYŁA I STOCH W CZOŁOWEJ „10”

wisla ps podium - PŚ WISŁA: BARDAL WYGRYWA HISTORYCZNY KONKURS NA SKOCZNI IM. ADAMA MAŁYSZA! ŻYŁA I STOCH W CZOŁOWEJ "10"

Historyczny konkurs skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata w Wiśle za nami. Na skoczni im. Adama Małysza zwyciężył Anders Bardal. Norweg uzyskał 130m oraz 128m (264,4pkt). Na drugim miejscu uplasował się Niemiec Richard Freitag (131m;126,5m /252,2pkt), a na najniższym stopniu podium stanął Norweg, Rune Velta (127m;126m / 251pkt). Wiatr nie odgrywał głównej roli choć był zmienny. Mieliśmy kilka zaskakujących skoków zawodników, którzy przyzwyczaili nas do dobrych występów. Organizatorzy mogą uznać zawody za udane, kto wie czy w kolejnych latach karuzela Pucharu Świata nie zawita do Wisły po raz kolejny.

Na czwartm miejscy zawody zakończył Robert Kranjec (129,5m;127m/ 246,6pkt). Piątą lokatę zajął Simon Ammann (125,5m;124,5m/ 243,6pkt). Szóstym zawodnikiem konkursu okazał się Piotr Żyła, który po pierwszej serii awansował o sześć pozycji! Polak w drugim skoku uzyskał 123m i z łączną końcową notą 240,5pkt zakończył zawody na tak znakomitym miejscu. Zaraz za nim , na siódmym miejscu ex aequo z Dimitrim Vassilievem, zajął Kamil Stoch (122m;124,5m/ 238,3pkt).

kraft wisla - PŚ WISŁA: BARDAL WYGRYWA HISTORYCZNY KONKURS NA SKOCZNI IM. ADAMA MAŁYSZA! ŻYŁA I STOCH W CZOŁOWEJ "10"Podczas konkursu mieliśmy kilka zaskakujących skoków. Nowy rekordzista skoczni w Wiśle, Stefan Kraft, podczas pierwszego skoku miał problemy w locie (126m), a w drugiej serii uzyskał tylko 107m i z łączną notą 211,7pkt zakończył zawody na 28. miejscu. Roman Koudelka po drugim skoku, w którym uzyskał 114 metrów był zdegustowany warunkami w jakich musiał oddać swoją próbę, konkurs zakończył na 21. miejscu (122,5m;114m/224,6pkt). 29-ty po pierwszej serii, Thomas Morgenstern, zdołał poprawić swoją lokatę dzieki lepszemu drugiemu skokowi (110m;121m/ 223pkt) i ostatecznie był 23-ci. Z dobrej strony pokazał się Fin, Lauri Asikainen (122m;116m/ 229,4pkt), który zajął 16.miejsce i daje swoim rodakom nadzieję na coraz lepszą dyspozycję w dalszej części sezonu. Zawodów do udanych nie zaliczy na pewno Andreas Kofler, który po pierwszej serii był piąty, a drugim skokiem – 117,5m – sprawił, że skalsyfikowany został na 17. miejscu. Również Vladimir Zografski nie poradził sobie z presją uzyskania najlepszego wyniku w swojej karierze w PŚ, po drugim skoku na odległosć 104 metrów zakończył zawody na 29.miejscu, choć po pierwszej serii był czwarty.

Polscy skoczkowie mimo ogromnych oczekiwań nie zdołali wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Maciej Kot zakończył rywalizację na 13. pozycji (117,5m;125m/ 233,4pkt). Stefan Hula nie zdołał obronić miejsca z pierwszej serii i ostatecznie zajął 27. miejsce (120m;117m/214,8pkt)

Na pierwszej serii rywalizację zakończyli: Bartłomiej Kłusek – 118m (46. miejsce), Dawid Kubacki – 118m (44. miejsce), Aleksander Zniszczoł – 127,5m (35. miejsce), Krzysztof Miętus 112m (37 miejsce) oraz  Łukasz Rutkowski- 117,5m (36. miejsce).

W zawodach nie wzięli udziału Gregor Schlierenzauer oraz Danny Queck.

Oficjalnie wyniki konkursu w Wiśle.

Teraz Puchar Świata przenosi się do zimowej stolicy Polski czyli do Zakopanego. Już jutro odbędą się kwalifikacje do konkursu sobotniego indywidualnego, 11 stycznia konkurs drużynowy, a 12 stycznia konkurs indywidualny.