PŚ WISŁA – RELACJA z KONFERENCJI PRASOWEJ

PŚ WISŁA – RELACJA z KONFERENCJI PRASOWEJ

wisla press - PŚ WISŁA - RELACJA z KONFERENCJI PRASOWEJ

Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Wiśle norwescy skoczkowie mogą uznać za bardzo udany. Dwoje z nich stanęło na podium – Anders Bardal zwyciężył, a Rune Velta stanął na pierwszym w karierze pucharowym podium. Jak zgodnie potwierdzali zawodnicy na konferencji prasowej – niezbyt miłe zdarzenia z hotelu nie wpłynęły na ich sportową dyspozycję. 

„Warunki w dniu dzisiejszym były bardzo trudne, także skoncentrowałem się na tym, aby oddać dwa równe skoki, tylko o tym myślałem” – powiedział Bardal i dodał: „Bardzo lubimy startować w Polsce i bardzo nam się w Wiśle podoba, pomimo tego, że tutejszy obiekt jest mały, atmosfera była świetna”.

„Polscy fani są zawsze bardzo, bardzo głośni, co udowadniają za każdym razem. Biorąc pod uwagę to, że były to pierwsze zawody Pucharu Świata w Wiśle, oceniam je bardzo dobrze.” – przyznał Freitag.

W czasie konferencji poruszono również temat bardzo napiętego kalendarza PŚ, w związku z którym zawodnicy niemalże z dnia na dzień startują na skoczni. 

„Jestem bardzo zadowolony, że jest tylu chętnych do organizowania zawodów PŚ. Oczywiście był i nadal jest to dla nas bardzo ciężki okres, jednak w PŚ skaczą zawodnicy światowej klasy, więc muszą być na to przygotowani.” – przyznał zwycięzca dzisiejszych zawodów.

„Jesteśmy jeszcze dość młodzi i mamy dużo siły” – zapewnił Freitag, dodając – „W ostatnich konkursach nie poszło mi zbyt dobrze, dlatego dzisiejsze zawody potraktowałem nieco treningowo, jednak jak się okazało – wszystko się dobrze ułożyło”

„Im więcej zawodów tym więcej szans na zaprezentowanie się i poprawę” – zaznaczył Rune Velta.

Nie zabrakło także tematu hotelowej kradzieży, której ofiarą padli m.in. Norwegowie.

„Oczywiście smutne jest to, co się wydarzyło, jednak jak widać nie wpłynęło to na nasze sportowe występy. Zdarza się, tak bywa” – powiedział Bardal.

Kolejne zawody PŚ odbędą , się już w Zakopanem, będą to zawody drużynowe. Norwegowie są jednymi z faworytów. Sami jednak uważają, że jest jeszcze kilka mocnych drużyn.

„W norweskiej drużynie wszystko idzie w jak najlepszym kierunku, także oczekiwania są, ale są w konkursie także inne mocne ekipy, takie jak Niemcy, Polska, Austria, także trzeba oddać osiem równych skoków, wtedy możemy liczyć na podium”. – podkreślił Anders Bardal.

Rune Velta został zapytany o zapowiedź Andersa Jacobsena dotyczącą chęci pobicia rekordu świata w długości lotu. Velta, który jest aktualnym Wicemistrzem Świata w Lotach odpowiedział ze spokojem: „Skocznia jest wystarczająco duża, prędkości najazdowe również, każdy chciałby przeskoczyć 250 metrów, ale czy to jest możliwe, zobaczymy.”

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz