TAJNER: DZIŚ MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

TAJNER: DZIŚ MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

 

tajner apoloniusz bl - TAJNER: DZIŚ MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

Już dziś w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata. Do tej pory na obiekcie z ważniejszysz zawodów międzynarodowych rozgrywano tylko konkursy Pucharu Kontynentalnego oraz Letniej Grand Prix. Prezes PZN Apoloniusz Tajner w rozmowie z serwisem eurosport.onet.pl przyznaje, że jeszcze kilka lat temu w Wiśle śmiano się z pomysłu organizacji konkursów PŚ na Malince.

{jcomments on} 

– Kilka lat temu, kiedy modernizowano tę skocznię, całkiem luźno mówiono o tym, że kiedyś Wisła zorganizuje Puchar Świata w skokach. Traktowano te zapowiedzi wówczas z lekkim uśmiechem na twarzy. A teraz widzimy, że marzenia się spełniają – powiedział Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, w rozmowie z Eurosport.Onet.pl

Dla skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince, środowy konkurs Pucharu Świata będzie debiutem. Przez kilka lat z rzędu odbywały się tutaj zawody Pucharu Kontynentalnego czy Letniej Grand Prix. Teraz z w końcu obiekt ten doczekał się imprezy najwyższej rangi.

W końcu ten obiekt i komitet organizacyjny zaczął przekraczać granicę niemożliwości. Zrodziła się myśl o tym, by przeprowadzić tutaj Puchar Świata. I dzisiaj jest historyczny moment – mówił Tajner.

Prezes PZN przyznał, że kiedy tylko pojawiła się pierwsza myśl o tym, by w Wiśle zorganizować Puchar Świata, postanowił pójść za ciosem.

Zacząłem rozmawiać na te tematy z Walterem Hoferem. W końcu zdecydowaliśmy, żeby ten konkurs przeprowadzić w środku tygodnia przed zawodami w Zakopanem. Najlepiej pasował ten tydzień po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni. Dlatego wszystko zostało przesunięte w kalendarzu, bo przecież zazwyczaj Zakopane było trochę później – powiedział Tajner.

źródło: eurosport.onet.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz