You are currently viewing JANNE AHONEN PLANUJE POWRÓT DO AKTYWNEGO SKAKANIA!

JANNE AHONEN PLANUJE POWRÓT DO AKTYWNEGO SKAKANIA!

ahonen janne kd - JANNE AHONEN PLANUJE POWRÓT DO AKTYWNEGO SKAKANIA!

Świat skoków narciarskich żyje Pucharem Świata w Zakopanem a tymczasem z Finlandii dochodzą informacje o planowanym powrocie  Janne Ahonena do aktywnego skakania! Czyżby 35-letni Fin postanowił podnieść poziom skoków narciarskich swojego kraju i dać kibicom powody do radości?

Zaskakującą wiadomość ogłosił fiński portal mtv3.fiDoświadczony Fin, który już dwukrotnie żegnał się ze skokami, planuje zdobyć medale olimpijskie podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. 

- "Nie możesz wiedzieć dopóki nie spróbujesz. Mam dużo wiary w to, że się uda. Jestem fizycznie zdrowy. Wiele ciężkiej pracy i poświęcenia trzeba włożyć żeby było to możliwe." - komentuje zaskakujące wieści popularny "Maska".

Po raz pierwszy Ahonen ogłosił zakończenie kariery zawodniczej 26 marca 2008 roku. Jednak niespełna rok (8 marca 2009r.) po tej decyzji postanowił wrócić do treningu. Sezon rozpoczął w listopadzie. Fin liczył na zdobycie medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancuver w 2010 roku, skończyło się jednak tylko na czwartym miejscu. 5 marca 2011 roku ogłosił kolejną decyzję o zakończeniu przygody ze sportem. Czyżby do trzech razy sztuka?

Janne Ahonen jest dwukrotnym zdobywcą Kryształowej Kuli, 5-krotnie stawał na najwyższym stopniu podium Turnieju Czterech Skoczni, dwukrotnie zdobywał drużynowy medal olimpijski w IO w Salt Lake City oraz Turynie. To właśnie w wykonaniu Fina oglądaliśmy jeden z najdłuższych lotów w historii narciarstwa - 240 metrów podczas konkursu lotów PŚ w Planicy w 2005 roku.

Źródło: mtv3.fi

Podziel się:

Dodaj komentarz