ŁUKASZ KRUCZEK: MOŻNA BYŁO SIĘ POKUSIĆ o PODIUM

ŁUKASZ KRUCZEK: MOŻNA BYŁO SIĘ POKUSIĆ o PODIUM

kruczek lukasz as swieta - ŁUKASZ KRUCZEK: MOŻNA BYŁO SIĘ POKUSIĆ o PODIUM

Po środowym konkursie PŚ w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza można mieć mieszane uczucia co do występu polskich skoczków. Z dobrej strony pokazali się z pewnością podopieczni Łukasza Kruczka – Piotr Żyła zajął 6. miejsce co jest jego życiowym sukcesem, tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Maciej Kot zajął ostatecznie 13. miejsce, jednak jak sam stwierdził, nie był do końca zadowolony ze swoich prób. Zapunktował jeszcze 27. Stefan Hula, a pozostali nasi reprezentanci – niestety znaleźli się poza finałem (Zniszczoł, Rutkowski, Miętus, Kubacki, Kłusek). Usprawiedliwieniem tych zawodników mogą być po części bardzo niestabilne warunki wietrzne.

 

„Pogoda trochę wariowała, dobrze, że śnieg do tego nie sypał. Takie konkursy się zdarzają, we wtorek postraszyło, w środę było w sumie bardzo podobnie.” – powiedział Łukasz Kruczek. – „Strat dużych nie było, wśród zawodników było dość ‚gęsto’, można się było pokusić o podium, jednak po tym, co widzieliśmy w pierwszej serii, dwóch zawodników w czołowej „10” można zaliczyć na plus. Widać po najlepszych zawodnikach, że miniony Turniej Czterech Skoczni, pozostawił po sobie ślad, szczególnie przy tak ciężkich warunkach jakie były w tym konkursie.”

Mając w perspketywie konkurs drużynowy w Zakopanem, Łukasz Kruczek powiedział: „Myślę, że nasza drużyna jest w piątce najlepszych i w takie miejsca można celować, natomiast wszystko zależy też od pogody”. Jak podkreślił trener polskiej kadry prognozy na konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi nie są zbyt optymistyczne, jednak należy być dobrej myśli.

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz