HARII OLLI SKAZANY ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU

HARII OLLI SKAZANY ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU

olli harri fot. matti bjoerkman - HARII OLLI SKAZANY ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Czy o Harrim Ollim można w ostatnim czasie pisać inaczej niż w sensie alkoholowych wybryków i ponoszonych za to kar? Wygląda na to, że nie można. Jak pisaliśmy w październiku, Fin jechał pod wpływem alkoholu, przekroczył dopuszczalną prędkość i spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. W ostatnich dniach sąd w Lahti wydał wyroki skazujący krnąbrnego zawodnika.

 

Na Harriego Olliego została nałożona kara 4,5 miesiaca bezwarunkowego pozbawienia wolności. Dodatkowo Olli musi przepracować 130 godzin prac społecznych oraz zapłacić sumę 2300 euro odszkodowania dla mężczyzny, którego uderzył w twarz podczas nocnej eskapady w jednej z fińskich restauracji i 550 euro kosztów sądowych. To jednak nie koniec kar dla Fina. Olli ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do dnia 31 stycznia 2014 roku.

Fin został już raz skazany za jazdę pod wpływem alkoholu w 2008 roku. W wydychanym powietrzu miał wtedy 0,67 promila oraz jechał 141km/h po obszarze na którym jest ograniczenie prędkości do 80km/h.

Czy nałożone sankcje będą wystarczające by „uspokoić” tego młodego mężczyznę i przywrócić go na drogę prawości? Osobiście nie wydaje mi się by było to możliwe. Obym się myliła. Olli informował o chęci powrotu do aktywnego skakania, jednak ciagle słyszymy o jego problemach a nie o dobrych wynikach w skokach. Szkoda.

Źródło: yle.fi

Podziel się:

Dodaj komentarz