You are currently viewing POLACY DRUDZY, SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ w ZAKOPANEM

POLACY DRUDZY, SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ w ZAKOPANEM

prevc - POLACY DRUDZY, SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ w ZAKOPANEM

Polska drużyna (Żyła, Kot, Miętus, Stoch) nie utrzymała prowadzenia po I serii konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Zwycięstwo odnieśli Słoweńcy (Tepes, Hvala, Kranjec, Prevc), a Polacy zajęli drugie miejsce co i tak jest znakomitym wynikiem. Trzecie miejsce przypadło Austriakom (Loitzl, Kofler, Morgenstern, Kraft). Na skoczni w czasie całego konkursu, szczególnie w II serii panowały bardzo trudne warunki i kilku zawodników miało spore problemy w locie. Wśród nich znalazł się Krzysztof Miętus, który skoczył 108 metrów, w związku z czym Polacy znaleźli się za Słoweńcami.

 

Z Polaków świetnie spisali się Maciej Kot (133 i 127 m), Kamil Stoch (133 i 130 m) i Piotr Żyła (129 i 128,5 m), za każdym razem przekraczali punkt K, natomiast Krzysztof Miętus (118 i 108 m) wyraźnie nie radził sobie z warunkami wietrznymi na skoczni. Drugie miejsce Polaków i tak jest historycznym sukcesem podczas pierwszego drużynowegpo konkursu w Zakopanem. Znakomity występ zaliczyli Słoweńcy, którzy swoją młodą i wyrównaną kadrą udowodnili, że są w stanie walczyć z najlepszymi. Austriacy bez Schlierenzauera stanęli wprawdzie na podium, jednak brakowało im błysku, a Morgenstern, który dotąd był podporą swojej drużyny – potwierdził, że nie jest obecnie w najwyższej dyspozycji.

Pozostałe ekipy już trochę wyraźniej odstawały poziomem od tych, które stanęły na podium, czwartym Niemcom brakowało zawodnika, który pociągnąłby resztę do zwycęstwa. Czesi, którzy zajęli 5. lokatę mogą mówić o dobrym wyniku, jednak same skoki nie zachwycały. Szóste miejsce dla Rosjan, u których jedynym zawodnikiem, który skakał na równi z najlepszymi był Vassiliev.

Sporym zaskoczeniem jest dopiero 7. miejsce Norwegów, jest to jednak spowodowane słabszymi skokami Hilde (90 m) i Jacobsena (115 m), którzy w swoich finałowych próbach ratowali się przed upadkiem. Ósme miejsce zajęli Włosi, a do drugiej serii nie dostały się drużyny, które niegdyś określało się potęgami – Japończycy (9. miejsce) i Finowie (10. miejsce). 

Wyniki konkursu drużynowego:

 

 

drużyna

punkty

1.

Słowenia

963.5

2.

Polska

954.4

3.

Austria

931.1

4.

Niemcy

908.4

5.

Czechy

833.7

6.

Rosja

831.8

7.

Norwegia

822.0

8.

Włochy

781.3

9.

Japonia

396.0

10.

Finlandia

366.8

 

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

 

 informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz