You are currently viewing POLACY PROWADZĄ w DRUŻYNÓWCE NA WIELKIEJ KROKWI !

POLACY PROWADZĄ w DRUŻYNÓWCE NA WIELKIEJ KROKWI !

Kot Stoch Mietus as - POLACY PROWADZĄ w DRUŻYNÓWCE NA WIELKIEJ KROKWI !

Polska w składzie Żyła, Kot, Miętus, Stoch, prowadzi po I serii konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, drugie miejsce zajmuje drużyna Słoweni, a trzeci są Norwegowie. Polacy zaprezentowali się znakomicie, szczególnie – Żyła, Kot i Stoch, Miętus przyzwoicie zważając na to, że skakał w trudniejszych warunkach. Nasza drużyna ma dużą przewagę nad drugimi Słoweńcami – aż 25.7 punktu.

 

Za czołową trójką plasują się: 4. Austriacy, 5. Niemcy, 6. Czesi, 7.Rosjanie, 8. Włosi.

Do drugiej serii nie zdołały awansować drużyny: 9. Japonii, 10. Finlandii.

Zaskakuje słabsza dyspozycja Austriaków, którzy dodatkowo musieli sobie radzić bez Gregora Schlierenzauera. Austriak nadal jest przeziębiony. Zamiast niego do drużyny załapał się świetnie skaczący ostatnio Kraft.

Wśród Polaków bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Żyła (129 m), który skakał jako pierwszy  z "biało-czerwonych". Jako drugi skakał Maciej Kot, który wykorzystał dobre noszenie i oddał skok na odległość 133 metrów. Krzysztof Miętus skakał już w warunkach mniej korzystnych - poleciał na 118 m. Kamil Stoch musiał chwilę poczekać na swój skok, jednak poleciał znakomicie - 133 metry.

Na skoczni w czasie I serii dość obficie sypał śnieg, który niektórym zawodnikom utrudniał lądowanie. Także w związku z tym tory najazdowe musiały być nie Po trzeciej grupie skoczków wzmógł się wiatr (nawet do 3 m/s) co spowodowało kilkuminutową przerwę. Wielu skoczków miało problemy z oddaniem dobrych skoków właśnie z powodu zmiennych warunków wietrznych.

Wyniki I serii:

 

drużyna

punkty

1.

Polska

505.4

2.

Słowenia

479.7

3.

Norwegia

466.7

4.

Austria

457.5

5.

Niemcy

449.3

6.

Czechy

431.0

7.

Rosja

406.4

8.

Włochy

399.1

9.

Japonia

396.0

10.

Finlandia

366.8

PEŁNE WYNIKI I SERII

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz