PŚ ZAKOPANE: JACOBSEN WYGRYWA KONKURS PUCHARU ŚWIATA, STOCH TRZECI

jacobsen anders kd - PŚ ZAKOPANE: JACOBSEN WYGRYWA KONKURS PUCHARU ŚWIATA, STOCH TRZECI

Anders Jacobsen wygrał niezwykle emocjonujący konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Norweg uzyskał 128,5m oraz 131,5m (273,3pkt) Kibice zasłużyli na wielkie widowisko jakiego dziś byliśmy świadkami. Drugie miejsce zajął  rodak Jacobsena, Anders Bardal (132,5m/132m; 271,6pkt), a na najniższym stopniu podium stanął Polak, Kamil Stoch (133m/127m; 268,7pkt). Cóż to były za emocje! Można by rzec, że Norwegowie są mocniejsi oddzielnie niż w drużynie (wczoraj zajęli siódme miejsce).

Tuż za podium, na znienawidzonym przez zawodników czwartym miejscu uplasował się Richard Freitag (130m/127,5m; 262pkt). Na miejscu piątym zawody zakończył Maciej Kot, który awansował z zajmowanego po pierwszej serii miejsca dziewiątego (129m/128,5m; 261,2pkt). Szósta lokata w ostatecznym rozrachunku przypadła Janowi Maturze (128m/129,5m; 258,8pkt).

Pozostali Polacy zaprezentowali się całkiem przyzwoicie. 18. miejsce zajął Piotr Żyła (124,5m/130,5m; 246,5pkt). Dwie lokaty niżej uplasował się Jan Ziobro, który zepsuł swój drugi skok, uzsykał tylko 120,5 m. Stefan Hula zajął pozycję niżej niż Jan Ziobro, 21. (120m/122,5m; 241,6pkt). 23. pozycję zajął Aleksander Zniszczoł (125,5m/123m; 238,8pkt). Ostatnim klasyfikowanym Polakiem był 29. Krzysztof Miętus (120m/114m; 223,5pkt).

Zdecydowanie formę traci Thomas Morgenstern. W swojej drugiej próbie osiągnął zaledwie 114,5 metra i konkurs zakończył na 27. miejscu. Wolfgang Loitzl również ma problemy z regularnym, dobrym skakaniem, w drugiej serii osiągnął zaledwie 118 metrów (25. miejsce). Sebastian Colloredo mimo dobrego pierwszego skoku, drugą odległość miał zdecydowanie krótszą – 116 metrów (30. miejsce). Swój skok zepsuł czwarty po pierwszej serii Anders Fannemel, uzyskał tylko 120,5 metra i ostatecznie spadł na 14. miejsce. Młodziutki Słoweniec Jaka Hvala nie wytrzymał presji i po pierwszym skoku na odległość 133 metrów, w drugiej próbie skoczył tylko 119 metrów i rywalizację zakończył na 9. miejscu. Zwycięzca dzisiejszych kwalifikacji, Taku Takeuchi po dwóch dobrych próbach (130m i 127m; 258,2pkt) zajął 7. miejsce.