ANSSI KOIVURANTA WRACA DO RYWALIZACJI NA SKOCZNI

ANSSI KOIVURANTA WRACA DO RYWALIZACJI NA SKOCZNI

koivuranta anssi mihonl - ANSSI KOIVURANTA WRACA DO RYWALIZACJI NA SKOCZNI

Dzisiejszego dnia pojawiła się niezwykle ciesząca fanów skoków narciarskich informacja. Mianowicie Anssi Koivuranta poinformował na swojej stronie internetowej o powrocie do aktywnej rywalizacji na skoczniach! Po kontuzji kolana nie ma śladu.

 

 

Problemy z kolanem byłego kombinatora norweskiego, który postanowił skupić się wyłącznie na skokach narciarskich rozpoczęły się w lipcu zeszłego roku. Niestety nie obeszło się bez operacji, której Fin poddał się w listopadzie, tuż przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2012/2013. Przerwa nie trwała jednak długo. Skoczek już w połowie grudnia dostał pozwolenie na oddawanie skoków. Anssi nie forsował swojego kolana i zaczynał od skoczni mniejszych (K-64). Aktualnie zawodnik ma za sobą ponad 100 oddanych prób! Fin jest głodny skakania, rywalizacji, a co najważniejsze jest dobrej myśli. 

Koivuranta zaprezentuje swoje umiejętności już podczas najbliższego weekendu w zawodach krajowych w Lahti. Finowie zdecydowali się nie startować w zawodach w Sapporo i Bischofshofen. Podczas weekendu trener Pekka Niemelä wybierze skoczków, którzy reprezentować będą kraj podczas konkursów Pucharu Świata w Vikersund oraz Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. 

Powrót Anssiego do reprezentacji Finlandii na pewno jest dobrą informacją dla wszystkich. Zobaczymy w jakiej dyspozycji sportowej jest Fin. Oby w jak najlepszej. 

mtv3.fi / anssikoivuranta.fi / skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz