You are currently viewing PIOTR ŻYŁA: „MÓWIĘ TO, CO MAM w SERCU”

PIOTR ŻYŁA: „MÓWIĘ TO, CO MAM w SERCU”

zyla piter sp - PIOTR ŻYŁA: "MÓWIĘ TO, CO MAM w SERCU"

Piotr Żyła, w ciągu ostatnich dni zaliczył bardzo dobre występy podczas polskich Pucharów Świata w Wiśle i Zakopanem. Zawodnik polskiej kadry w konkursach indywidualnych zajmował odpowiednio 6. i 18. miejsce, a w drużynówce na Wielkiej Krokwi w dużym stopniu przyczynił się do sukcesu jakim było drugie miejsce. Bardzo popularne stały się wywiady z sympatycznym skoczkiem. „Gdy oddam dobre skoki, to siedzą we mnie duże emocje. Mówię to, co mam w sercu i czasem nawet się nad tym nie zastanawiam.” – mówi w wywiadzie dla pzn.pl

 

Szczerość Piotra Żyły zdobyła już serca wielu kibiców, jednak jak podkreśla jednak sam zainteresowany nie czuje się popularny. Przyznaje jednak, że dostaje coraz więcej listów z prośbami o autograf. O pamiętnym konkursie w Wiśle mówi: „Gdy dziennikarz zapytał mnie jak skoczyłem, to za bardzo nie wiedziałem co powiedzieć, więc wypaliłem 'garbik i fajeczka’. Nie spodziewałem się, że taki wynik zrobię. Po drugim skoku patrzę, że jestem pierwszy. Myślę – fajnie, będę 12. A tu nagle wszyscy zaczęli jeszcze mniej skakać i awansowałem! Poczułem ogromną radość i zadowolenie i nawet nie wiedziałem co mówię w tym wywiadzie”.

zyla wisla s.piwowar - PIOTR ŻYŁA: "MÓWIĘ TO, CO MAM w SERCU"

Polak myśli już o zawodach PŚ w japońskim Sapporo. „Plan jest jeden – dobrze się wyspać przed konkursami, bo w zeszłym roku miałem z tym problemy. Lubię Sapporo, ale strasznie tam wieje. W Japonii trzeba mieć lufę pod narty, bo tam jest niski rozbieg. W Sapporo bez szczęścia się raczej nie obędzie, bo kto ma ciąg pod narty, ten daleko leci. Ale forma jest dobra, to może i przy tylnym wietrze dolecę daleko?” – zaznacza z nadzieją.

CAŁY WYWIAD można przeczytać TUTAJ

Jako, że dzisiaj Piotrek obchodzi 26. urodziny życzymy mu wszystkiego najlepszego i dalekich lotów!

Źródło: PZN / Alicja Kosman

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz