KADRY NIEMIEC, JAPONII I SŁOWENII NA PŚ W SAPPORO

KADRY NIEMIEC, JAPONII I SŁOWENII NA PŚ W SAPPORO

ito daiki kd - KADRY NIEMIEC, JAPONII I SŁOWENII NA PŚ W SAPPORO
Daiki Ito, fot. Kata Deak

Po polskim święcie skoków narciarskich przyszedł czas na zmagania w dalekim kraju kwitnącej wiśni. Okazuje się, że w tym sezonie niewielu skoczków zrezygnowało z występów tam.

Niemcy muszą przetrwać w Sapporo bez Richarda Freitaga. Skoczek, który do niedawna uważany był za tego najbardziej odpornego, teraz cierpi na grypę i nie jest w stanie wyjechać w raz z kolegami z kardy do Japonii, by walczyć z najlepszymi.
W niemieckiej drużynie zabraknie także dwóch bardzo utalentowanych młodych zawodników: Andreasa Wellingera oraz Karla Geigera. Obaj przygotowują się do Mistrzostw Świata w Libercu, które odbędą się w dniach od 20 do 27 stycznia. Nie będzie także Dannego Quecka, zmagającego się z kontuzją kolana. Ostatecznie do Japonii polecieli: Severin Freund, Andreas Wank, Michael Neumayer, Martin Schmitt i Maximilian Mechler.
Gospodarze zawodów wystąpią za to w naprawdę imponującym składzie: Takanobu Okabe, Noriaki Kasai, Taku Takeuchi, Yuta Watase, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Kento Sakuyama, Kenshiro Ito, Shohei Tochimoto, Sho Suzuki, Hiroaki Watanabe i Shota Tanaka. Zabraknie tylko 19-letniego Reruhi Shimizu, który przygotowuje się, jak jego niemieccy koledzy, do Mistrzostw Świata Juniorów.
Słoweńców będzie reprezentowało aż siedmiu zawodników: Robert Kranjec, Peter Prevc, Jurij Tepes, Matjaz Pungertar, Jernej Damjan, Tomaz Naglic i Nejc Dezman. Rywalizacja zapowiada się więc bardzo emocjonująco.

 

 

 

Źródło: http://www.sport.de / http://www.skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz