MATTI HAUTAMÄKI: AHONENOWI MOŻE SIĘ UDAĆ

MATTI HAUTAMÄKI: AHONENOWI MOŻE SIĘ UDAĆ

hautamaeki matti j.mikulski - MATTI HAUTAMÄKI: AHONENOWI MOŻE SIĘ UDAĆ

Fińska reprezentacja w skokach narciarskich, której częścią był także Matti Hautamäki była dość zaskoczona informacją o tym, że Janne Ahonen ponownie zamierza pojawić się na skoczni. Hautamäki zakończył swoją karierę wiosną 2012, a rok wcześniej zrobił to Ahonen (marzec 2011), podczas konkursu PŚ w Lahti. Jak się okazuje, pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni planuje swój drugi powrót w przyszłym sezonie.

 

„Janne jest na tyle silny, aby nas zaskoczyć. Wcześniej jednak nie wspominał o takim pomyśle. Nigdy bym na to nie wpadł, że on wróci” – przyznaje Hautamäki. Skoczek wierzy, że kto jak kto, ale Ahonen jest w stanie zdobyć złoty medal olimpijski po 2 latach przerwy. Mattiemu w ciągu swojej kariery nie raz udało się stanąć na podium olimpijskim. Nie wiadomo jednak, czy powrót po tak długiej przerwie będzie w ogóle możliwy.

ahonen janne kd - MATTI HAUTAMÄKI: AHONENOWI MOŻE SIĘ UDAĆ

„To bardzo ciężka praca, by po dwóch latach przerwy wrócić do dobrej formy, tym bardziej jeśli dokonuje się postęp techniczny. W innych przypadkach można by sądzić, że będzie to bardzo trudne, jednak co do Janne – wierzę, że może mu się to udać” – zapewnia Matti.

Poziom fińskich skoków znacznie osłabł po tym, gdy w kadrze narodowej zabrakło m.in. Ahonena i Hautamäkiego. Dlatego teraz gdy Ahonen planuje powrót niektórzy mają nadzieję, że może to poprawić poziom tamtejszej drużyny. Czas pokaże czy będzie to decyzja właściwa.

Źródło: mtv3.fi

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz