ŚREDNIA KROKIEW BEZ MOŻLIWOŚCI PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW FIS

ŚREDNIA KROKIEW BEZ MOŻLIWOŚCI PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW FIS

srednia.krokiew berkutschi - ŚREDNIA KROKIEW BEZ MOŻLIWOŚCI PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW FIS

Jak wiadomo, Zakopane jest jednym z trzech (obok Wisły i Szczyrku) najważniejszych centrów skoków narciarskich w Polsce.  Jak donosi jednak Tygodnik Podhalański na Średniej Krokwi od 1 stycznia 2013 roku nie mogą być rozgrywane  zawody rangi międzynarodowej. Wszystko wiąże się z utratą homologacji FIS – obiekt K-85 (HS 94) w Zakopanem jest już po prostu nie przystosowany do współczesnych standardów.

 

„Średnia Krokiew straciła homologację przyznawaną przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Zadaniem COS [Centralny Ośrodek Sportu] jest zrobić wszystko, aby ten obiekt zmodernizować, tak aby spełniał międzynarodowe standardy” – mówi burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

„Centrala w Warszawie będzie się starać o fundusze na przebudowę profilu skoczni, a także modernizację całego obiektu, włącznie z nową wieżą sędziowską. Niestety, ze względu na sytuację w kraju, kryzys ekonomiczny, trudno mówić tu o jakiejś perspektywie czasowej.” – powiedział dyrektor COS w Zakopanem, Grzegorz Kotowicz.

Ostatnim międzynarodowym konkursem, który odbył się na Średniej Krokwi był Puchar Kontynentalny Pań w 2012 roku. Na skoczni wciąż mogą się jednak odbywać krajowe zawody w skokach.

Więcej na stronie tygodnikpodhalanski.pl

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz