You are currently viewing FIS Cup MĘŻCZYZN RASNOV: PITEA WYGRYWA DRUGI KONKURS, KANTYKA NA PODIUM

FIS Cup MĘŻCZYZN RASNOV: PITEA WYGRYWA DRUGI KONKURS, KANTYKA NA PODIUM

kantyka przemek bl - FIS Cup MĘŻCZYZN RASNOV: PITEA WYGRYWA DRUGI KONKURS, KANTYKA NA PODIUM

W Rasnovie odbyły się drugie męskie zawody FIS Cup (skocznia K- 90 / HS 100), na starcie stanęło 34. zawodników. Zwyciężył w nich reprezentant gospodarzy – Iulian Sorin Pitea, drugi był Radik Zhaparov, a trzeci – Polak Przemysław Kantyka. W czołowej „10″ znalazło się jeszcze dwóch innych naszych reprezentantów.

Serię próbną zwyciężył wczorajszy triumfator zawodów – Zhaparov (91,5 m), na 2. miejscu znalazł się zwycięzca dzisiejszych zawodów – Pitea (90 m), natomiast 3. był Remus Tudor (88 m). Najlepszymi z Polaków okazali się Przemysław Kantyka (87 m) i Łukasz Podżorski (87 m), zajmujący ex aequo 6. pozycję. Tuż za nimi uplasował się Adam Ruda (86,5 m). Na 11. miejscu wylądował Krzysztof Leja, na 12. Sebastian Okas (82,5 m), a na 16. Michał Milczanowski (79 m).

iulian sorin pitea - FIS Cup MĘŻCZYZN RASNOV: PITEA WYGRYWA DRUGI KONKURS, KANTYKA NA PODIUM

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazł się Radik Zhaparov (93,5 m), tuż za nim Iulian Sorin Pitea (92,5 m) i Przemysław Kantyka (91,5 m). 7. był Łukasz Podżroski (89,5 m), na 10. i 11. miejscu znaleźli się Adam Ruda (89 m) i Sebastian Okas (87,5 m). Krzysztof Leja (85,5 m) i Michał Milczanowski (82,5 m) zajęli odpowiednio 14. i 17. lokatę.

Ostatecznie konkurs zwyciężył Rumun – Iulian Sorin Pitea (95 m), na 2. pozycji uplasował się Radik Zhaparov (94 m), a Przemysław Kantyka (93 m) utrzymał miejsce na najniższym stopniu podium. Łukasz Podżorski (93,5 m) wskoczył na 5. lokatę. Sebastian Okas (92 m) i Adam Ruda (90,5 m) zamienili się miejscami po pierwszej serii. Krzysztof Leja (87 m) zachował swoją pozycję, a Michał Milczanowski (83 m) spadł na 20. miejsce.

Następne zawody z cyklu FIS Cup odbędą się w Zakopanem 9 i 10 lutego.