You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK o SAPPORO: „TO BYŁ JEDEN z NAJTRUDNIEJSZYCH KONKURSÓW”

ŁUKASZ KRUCZEK o SAPPORO: „TO BYŁ JEDEN z NAJTRUDNIEJSZYCH KONKURSÓW”

kruczek lukasz kd - ŁUKASZ KRUCZEK o SAPPORO: "TO BYŁ JEDEN z NAJTRUDNIEJSZYCH KONKURSÓW"

Polska kadra może uznać zawody w Sapporo za udane. Nasi skoczkowie zajęli aż 9 punktowanych miejsc podczas weekendu w Japonii i gdyby nie sobotnia dyskwalifikacja Krzysztofa Miętusa, każdy z pięciu obecnych tam „biało-czerwonych” dwukrotnie zdobyłby pucharowe punkty. W niedzielnym konkursie wszyscy musieli się jednak zmagać z bardzoi trudnymi warunkami atmosferycznymi – śniegiem i wiatrem. Był to jeden z trudniejszych konkursów, warunki zmieniały się bardzo szybko i porównując do wczorajszego – było znacznie trudniej.” – przyznał trener Łukasz Kruczek.

 

„Pobyt w Japonii oceniłbym na cztery plus. Wyjazd udany, mogło być nieco lepiej, ale również – patrząc na warunki – gorzej. Punktowało w każdym konkursie czterech zawodników, więc plan został wykonany.” – ocenił szkoleniowiec polskiej kadry.

„Skoki Kamila były lepsze niż wczoraj, to co było do skorygowania, skorygował. Paradoksalnie, w konkursie wśród Polaków był tylko jeden zły skok, taki odstający od normalnych – Dawida z serii drugiej. Pozostałe były porównywalne.” – stwierdził Kruczek.

Jak powiedział nam trener Polaków, niebawem ogłosi, którzy skoczkowie pojadą do Vikersund na pierwsze w tym sezonie loty narciarskie.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz