You are currently viewing ŻEŃSKI FIS Cup RASNOV: TIKHONOVA TRIUMFUJE w RASNOVIE i CAŁYM CYKLU

ŻEŃSKI FIS Cup RASNOV: TIKHONOVA TRIUMFUJE w RASNOVIE i CAŁYM CYKLU

tikhonova sofya ab - ŻEŃSKI FIS Cup RASNOV: TIKHONOVA TRIUMFUJE w RASNOVIE i CAŁYM CYKLU

W rywalizacji Pań także odbył się ostatni konkurs FIS Cup w Rasnovie (skocznia K-64 / HS 71), do zawodów przystąpiło 10 zawodniczek. Zwyciężczynią została Rosjanka Sofia Tikhonova, Polka Joanna Szwab ostatecznie zajęła miejsce 6.

 

W serii próbnej zwyciężyła Tikhonova (64 m), tuż za nią znalazły się Dana Vasilica Haralambie (62,5 m) ex aequo z Xinyue Chang (62,5 m). Polka (54 m) zajęła 8. pozycję.

W pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu również znalazła się Rosjanka (68,5 m), na 2. lokacie uplasowała się Chinka Chang (65,5 m), zaś na 3. miejscu znajdowała się Rosjanka Daria Grushina (64 m). Joanna Szwab (60 m) zajmowała 6. pozycję.

Konkurs zakończył się zwycięstwem Sofii Tikhonovej (64,5 m), na 2. lokatę wskoczyła jej reprezentacyjna koleżanka – Daria Grushina (64 m). Chang (64 m) ostatecznie wylądowała na 3. miejscu. Szwab (57 m) zakończyła zawody na 6. pozycji.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

FIS Cup Pań w Rasnovie jest ostatnim konkursem z tego cyklu w tym sezonie.  Poza zawodami w Rasnovie skoczkinie rywalizowały jeszcze w lipcu 2012 roku w Villach. Triumfatorką całego cyklu w sezonie 2012/2013 została zatem Rosjanka – Sofia Tikhonova.

Źródło: informacja własna / ewoxx.com

 

 

Dodaj komentarz