MŚ JUNIOREK LIBEREC: TAKANASHI DOMINUJE w DRUGIM DNIU TRENINGÓW

MŚ JUNIOREK LIBEREC: TAKANASHI DOMINUJE w DRUGIM DNIU TRENINGÓW

takanshi sara 2 - MŚ JUNIOREK LIBEREC: TAKANASHI DOMINUJE w DRUGIM DNIU TRENINGÓW

Drugi dzień treningów kobiet na skoczni Jested w Libercu podczas MŚ Juniorek należał zdecydowanie do Sary Takanashi. Japonka wygrała zdecydowanie obie serie treningowe skokami na 98,5 i aż 104,5 metra. Dobrze spisały sie też Evelyn Insam i Sarah Hendrickson, która wczoraj była najlepsza w dwóch seriach treningowych.

 

 

W pierwszym dzisiejszym treningu wygrała Takanashi (98,5 m) przed drugą Insam (96 m) i trzecią Hendrickson (95,5 m). Na kolejnych lokatach uplasowały się: 4. Katja Pozun (94,5 m), 5. Coline Mattel (92 m) i 6. Ursa Bogataj.

Takanashi okazała się najlepsza również w drugim treningu. Japonka świetnym skokiem na 104,5 metra (ta odległość jest też oficjalnym rekordem skoczni mężczyzn, tyle skoczył Harri Olli na MŚ w 2009 r.) wyprzedziła drugą Spelę Rogelj (99 m) i trzecią Sarę Hendrickson (98,5 m). Na kolejnych miejscach znalazły się: 4. Evelyn Insam (97 m) i 5. Ursa Bogataj (94,5 m) ex aequo z Emą Klinec (94,5 m).

PEŁNE WYNIKI DZISIEJSZYCH TRENINGÓW

Za nami dwa dni i cztery serie treningów kobiet w MŚJ. Jutro o 13.00 rozpocznie się konkurs poprzedzony serią próbną (12.00). Wyraźnie widać że głównymi faworytkami do złota są dwie Sary – Takanashi i Hendrickson. Wśród skoczkiń, które mogą jednak pokrzyżować im szyki należy wymienić Włoszkę Evelyn Insam i Słowenki – Rogelj, Pozun, Bogataj i Klinec, które mając niezwykle silną drużynę będą zapewne wiodły prym w konkursie drużynowym. 

Źródło: informacja własna / liberec2013.cz

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz