You are currently viewing 1,4 MILIONA EURO DLA WILLINGEN

1,4 MILIONA EURO DLA WILLINGEN

willingen muehlenkopfschanze jeses - 1,4 MILIONA EURO DLA WILLINGEN
Mühlenkopfschanze w Willingen, fot. Jeses

Dobre wieści dla Niemców! Willingen otrzymało dofinansowanie z kraju związkowego Hesja, w wysokości 1,4 miliona Euro. Jest to wspaniała informacja, gdyż daje to możliwość realizacji planów przez tamtejszy klub narciarski.

W lutym br. rozpocznie się budowa nowej wieży sędziowskiej oraz stałych reflektorów, oświetlających obiekt Mühlenkopfschanze. Podjęcie tego typu działań na skoczni było konieczne, ze względu na obowiązujące zasady FIS-u. Dzięki nim zawody w Willingen będą miały zapewnione stałe miejsce w kalendarium Pucharu Świata.
Cieszę się, że inwestujemy w sport, a co za tym idzie w utalentowanych sportowców w Hesji, którzy będą mogli cały czas się rozwijać. – powiedział Minister Sportu, Boris Rhein, który zatwierdził projekt.
Projekt pochłonie w sumie około 2 miliony Euro. Oprócz środków pozyskanych z rządu Hesji, otrzymano również pieniądze z powiatu Waldeck-Frankenberg oraz z gminy Willingen.
Niemcy mogą więc mieć powody do dumy. Projekt, który ma duże znaczenie dla sportowego świata, zostanie z powodzeniem zrealizowany. Przyniesie to korzyści nie tylko dla samych zawodników czy działaczy sportowych, ale również dla mieszkańców Willingen i okolic, cieszących się z sukcesów i promocji swojej miejscowości.

 

 

źródło:  Skispringen.com/Skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz